Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbüntet a rendőr ha amerikai...

Megbüntet a rendőr ha amerikai típusú lámpám van elöl? Úgy értem ha meg van csinálva hogy az irányjelző folyamatosan 5 w-on ég és indexelésnél villog.

Figyelt kérdés
2014. máj. 8. 22:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
meg ,mert itt nem az a szabály...
2014. máj. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nagy eséllyel megbírságolnak, idéznék a 6/1990 KöHÉM rendeletből:


54§

(3) A helyzetjelző lámpák fényének - anélkül, hogy a többi jármű vezetőjét zavarná - sötétben, tiszta időben 300 méter távolságról észlelhetőnek kell lennie. Az első helyzetjelző lámpa csak színtelen (fehér) vagy kadmiumsárga, a hátsó helyzetjelző lámpa csak piros fényt bocsáthat ki.

2014. máj. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Ha akar, megbüntethet. Az irányjelző ugyanis szabályosan borostyánsárga, a helyzetjelző pedig fehér színű. Talán a kadmiumsárgát is engedi a jogszabály, ebben nem vagyok biztos. De a lényeg: a két lámpatest előírt színe láthatóan eltér egymástól. Vagyis az 5 W-tal folyamatosan világító irányjelző nem lehet helyzetjelző. De irányjelzőnek sem jó, mert annak magasabb fényerővel kell működnie és villognia kell. Vagyis az ilyen lámpa nem felel meg a jogszabálynak (6./1990. KöHÉM-rendelet), ezért közúti forgalomban nem használható.
2014. máj. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ha 5w on világít folyamtosan és villog is azt úgy értettem hopgy jelzésnél rendesen a normál 25w on villog
2014. máj. 8. 22:25
 5/19 A kérdező kommentje:
De van egy autószerelő haverom és neki a bmw-je is ilyenre van megcsinálva...pedig biztos használja.
2014. máj. 8. 22:26
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy még nem kapták el és büntették meg, nem jelenti, hogy szabályos.


Vannak sosem elkapott gyilkosok, de attól még gyilkolni bűn...

2014. máj. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
De ilyen egysét lehet rendelni netről is meg ők is árulják.....érted...azé..az akkor hogy van
2014. máj. 8. 22:35
 8/19 Zsebvirág ***** válasza:
Azért, mert jobban mutat, de nem szabályos. Sok mindenben nem vagyok biztos a KRESZ-szel kapcsolatban, de azt biztosan tudom, hogy elől fehér, hátul piros lámpa lehet, ködfényszóró csak lakott területen kívül indokolt esetben használható és az irányjelző színe csak sárga lehet.
2014. máj. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem szabályos. S igen megbüntethet. Ennyi. Nem érdemes vitatkozni meg kérdezgetni hogy "de neten árulják". Sok dolgot árulnak neten még a magyar aukciós portálokon is amit elvileg nem szabadna. Pl. nyakkendőbe rejtett kamera s hasonlók. Ebből már nálunk is volt per. A KÖHÉM rendelet előírásai a mérvadóak az meg egyértelműen kimondja hogy mit lehet s mit nem.
2014. máj. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

# 7/9


xenont is vehetsz a neten, de attól még nem lesz szabályos a h4 helyére. (mosó, állító, stb... nélkül.)

2014. máj. 9. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!