Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rendszámtábla lefestése?

Rendszámtábla lefestése?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e, illetve mivel lehet a rendszámtáblát lefesteni? Közel 20éves az autónk és lejött róla a felső réteg a fehér meg foszlik.:/ gondoltam lecsiszolom, veszek valami hammerite fehér festéket és lefestem Persze igényesre. Lehetséges ez? Vagy jó ötlet?
2014. máj. 11. 16:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó ötlet, Megbüntethetnek hivatalos azonosító meghamisítása miatt. Speciális fényvisszaverő festék van a rendszámtáblán.

Ha annyira rossz, csináltass másikat.

2014. máj. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, tilos módosítani a hatósági azonosítót. Elvileg a rendszámtábla felülete reflexív, azaz visszaveri a fényt - a Hammerite meg nem, így nagyon hamar ki fogja bárki szúrni hogy újra van festve, egy épp rossz kedvében lévő rendőr ezért ki is vesz a sorból (és ha annyira rossz napja van meg is büntet vagy feljelent).


Ha annyira zavar, akkor a helyi Okmányirodán kérdezd le mennyibe kerülne a csere elhasználódás (ami nem a te hibád, hanem valószínűleg a festéké) miatt.

2014. máj. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó ötlet, ne mókolhatsz a rendszámon semmivel, egy lehetőséged van cseréltetni vagy igy hagyod mig a rendőr rád nem szól.

Bármilyen furcsa, a rendszám nem a te tulajdonod, közokirat hamisitás egy fajtáját követed el bármit is változtatsz rajta, még akkor is ha szerinted ez csak feljavítás.

2014. máj. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
És akkor mi a teendő most? Be kell menjek az okmányirodába és ott újat kérnem? Más módja nincs annak hogy kikerüljem az okmányirodás dolgot? Nem szívesen állok ott órákat várva a sorban eg ikyen dolog miatt.
2014. máj. 11. 17:21
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Ha megsérül a személyi igazolványod, rajzolsz egyet magadnak? Ugye, hogy nem?
2014. máj. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Valóban, de te bizonyára nagyon bölcs ember lehetsz. Nem is értem hogy lehet a kettőt egy kalap alá venni... még hasonlatnak is rossz
2014. máj. 11. 17:42
 7/16 anonim ***** válasza:
23%
Elég baj hogy nem érted - mondjuk már a kérdésből is kiderül, mennyire ostoba vagy.
2014. máj. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne rossz hasonlat, már 4 ember mondja neked hogy nem teheted meg, te meg még mindig hadakozol és érdeklödsz hogy akkor mit kell csinálni.

Igen, be kell menni az önkormányzathoz és a rendszám cseréjét/pótlását kérni, ennek melyik részét nem érted?

[link]

2014. máj. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nekem egy betű fekete festése sérült.Valószínűleg acryl festék, ami extra sérülékeny. Hozzá értem nitro hígítós ronggyal :)Kértem másikat az okmányirodán.Két hét kb. mire megjön.Ezt mondták legalábbis.

Ára: 12300Ft + 585Ft a műszaki matrica pótlása.

Nem kell órákat sorban állni, bár nem tudom hol laksz.

Régen átlehetett festeni, de a mai foszforeszkálós rendszámot szerintem már nem.Tényleg hamar kiszúrják egy ellenőrzésnél, és az drága mulatság lehet.

Gondolom nem véletlen készítik foszforeszkálósra.

2014. máj. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%

2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről


347. § (1) Aki


a) egyedi azonosító jelet eltávolít vagy meghamisít,


bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.



-----------------


Lehet hisztizni meg értetlenkedni, de a gépjármű rendszáma hatósági jelzés, nem pingálható házilag.

2014. máj. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!