Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Összetörtem apám BMW-jét, míg...

Összetörtem apám BMW-jét, míg ő külföldön dolgozik! Milyen javítási költségre lehet számolni?

Figyelt kérdés

Anyám tudta meg elsőnek, mert őt hívtam fel, utána a szerelőhöz lett elszállítva, de semmi jóval nem kecsegtetett.

Mégis mire lehet számolni?

Az autó eleje úgy konkrétan eltűnt, az ütközéstől.

E90 típusú.



2014. máj. 12. 21:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Ezt a szerelő fogja veled közölni. Lehet, totálkáros lett.
2014. máj. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Úgy érzem egész nyáron dolgoznom kell majd!

De abból se fog kijönni az összeg.

2014. máj. 12. 21:40
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Jó lenne tudni mit jelent az "autó eleje úgy konkrétan eltűnt, az ütközéstől" című mondatod.

Ha tényleg tűzfalig összetörted, akkor nem érdemes megjavítani, mert a javítás költsége több, mint az autó értéke - értsd milliós tétel :D


Ha csak a lököst, sárvédőt, zárhidat, hűtőket törted akkor megúszod néhány százezerből...


Apukád tudja már?

2014. máj. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Ismerni kéne az autó pontos típusát, évjáratát, értékét, illetve a sérülést.


De ha valóban "eltűnt az autó eleje" akkor az szinte biztosan gazdasági totálkár, ergo az autó kuka, mert nem éri meg megjavítani.

2014. máj. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
E90 320 D, 2007 évjárat.
2014. máj. 12. 22:09
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

Az az autó olyan 2-2,5M-t ér. Ha gyakorlatilag nincs eleje, akkor szint biztos, hogy gazdasági totálkár. Csak a lökös, a rácsok és a lámpák 300e. Hűtő 50 rongy, jobb+bal első sárvédő szintén 50 rongy (+30e a színre fújás), motorháztető 110e +25-30e a színre fújás.


Ez eddig közel hétszázezer. Aztán ha a motor vagy bármi egyéb sérült azt még megbecsülni sem lehet.

Ha a motor sérült akkor élből mindegy, mert akkor GTK.

De minden egyes apróság ami még a motortérbe sérül 50-100e forintos tétel.


Meg aztán a munkadíj is minimum 6 számjegyű és nem biztos, hogy 1-essel kezdődik....


Te még jövő nyáron is a mekiben fogsz krumplit sütni, ha rendbe kell hoznod azt az autót...


Ha lenne róla egy képed amin látszik meddig sérült legalább tippelni lehetne.

2014. máj. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Ja, meg ugye légzsák gondolom nyílt, ergo műszerfalnak annyi (200e), bontott légzsák is kiló körül van, új még több. Belső tér gatyába rázása ha nyílt mondjuk egy függönylégzsák akkor 1-1,5 millió...
2014. máj. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

Bocsi a trollkodásért de nekem ez nagyon gyanús kamu kérdés szagú ugyanis :


"Anyám tudta meg elsőnek, mert őt hívtam fel...

Az autó eleje úgy konkrétan eltűnt, az ütközéstől"


Na szóval ha tényleg egy az egybe a tűzfalig gyűrődött az ütközéstől az autó eleje na ez esetben egy BMW-ben sem úsztad volna meg sértetlenül a balesetet.

Édesanyádat pedig nem te értesítetted volna a balesetről hanem a kórház nagy valószínűséggel,ugyanis te a legjobb esetben is eszméletlenül,vagy kábán ültél volna a roncsban.

Egy akkora erejű ütközésnél ahol szinte eltűnik az autó eleje na ilyennél jó ha élve szednek ki az autóból még akkor is ha BMW.

2014. máj. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
36%

Nem feltétlen. Haverom szélvédőig összetörte a 156-os Alfáját és kiszállt belőle egy karcolás nélkül ( igaz az orra az fájt, mert a légzsák fölött megfejelte a szélvédőt ). Nem átlagos baleset volt, csak azért írtam le, mert ilyen is van. Néha.


Persze, attól még troll szagú a kérdés :)

2014. máj. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
ha az autóeleje eltünt, az tuti hogy gazdasági totál kár, szerintem annak neki se állnak h megjavitsák
2014. máj. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!