Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift vagy Opel Astra?

Suzuki Swift vagy Opel Astra?

Figyelt kérdés
2-300 ezer körül nézegettem autókat, és leginkább ezek tetszenek. Fogyasztás/fenntarthatóság szempontjából melyik a jobb? És pontosan melyik típust kellene választanom? A Suzukiból és Opelből is van többféle, pl. Suzuki 1.0, 1.3, Opel Astra 1.4, F 1.7 stb...

2014. jún. 2. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Swiftből az 1.0 és az 1.3 is kevesebbet eszik bármelyik F Astránál. Minden más az Astra mellett szólna, de ennyiből nem fogsz normális állapotút kapni.
2014. jún. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%

Opelek nagyon rohadnak, mondjuk a Suzukik is, de azok mégse annyira. Swiftből csak az 1.3-as. Az ezres alig eszik kevesebbet, de legalább gyenge is mint a harmat. Az 1.3 üresen egész fickós, ha pörgeted, de ha beül még melléd 4 ember, akkor annak nagyon leromlik a menetdinamikája. Fogyasztása 4.5-7 liter. Előbbi egyenes úton szélcsendeben 80-al, utóbbi télen, városban, húzatva.

Egyáltalán nem vészes. Vegyesen 5-6 liter között fogyaszt.

Opel benzinmotorjai többet fogyasztanak mint a suzuki, mert nagyobb is, nehezebb is a kasztni. Az 1.4-et elfelejteném, fölfelé jöhet bármi. Tartós motorok, kicsit eszik az olajat, de azzal nem kell foglalkozni. A szívódízel lomha, de legalább nem is fogyaszt sokat. Ha találsz egy jót, érdemes elgondolkodni rajta. Stabilabban fekszi az utat mint a swift, nem pattog úgy, nagyobb benne a hely és talán kényelmesebb is.

Alkatrész van dögivel hozzá, bontott is, új is.

Azt válaszd, amelyikből találsz jobbat. Rozsdára nagyon figyelj mindkettőnél, mert baromi drága kilakatoltatni egy leginkább ementálira emlékeztető kasztnit.

2014. jún. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Azt vedd meg, amelyikből hamarabb találsz jobb állapotút.
2014. jún. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
26%
swift 1.3 , jó kis autó az , tény téll keveset fogyaszt , én azért azt nem mondanám hogy 4 személlyel lomha lenne , egyszer régen pont 4 személlyel mentünk akkor néztük mennyit megy 160-ig lett nyomva , ami szerintem elég becses ahhoz képest, hogy többet ment volna-e nem tudom , de 11 évig volt használva vállalkozásba, sose volt vele gond, és nem is rohadt ( persze kötelező szervizeket megkapta mindig) 2002-es volt
2014. jún. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
Mintha én írtam volna ezt a kérdést :D én is ugyanebben az árkategóriában, illetve márkákban/típusokban gondolkodtam. Holnap megyek megnézni egy swiftet, meg egy másikat is, ha kiderül hogy nem cigány a tulaj. :D
2014. jún. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én az Astrát venném a régi 1.4-es 82 lovas motorral. Ha nem gyilkolták még meg, akkor alapvetően csak kopó dolgokra kell költeni. A fogyasztása se vészes 6.5-7 liter. Ha élete nagy részében volt tető felette, akkor azért a rozsda se rágja.

Például ez a kocsi nem tűnik rossz vételnek:

[link]

2014. jún. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!