Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kocsimosásnál alvázmosást és...

Kocsimosásnál alvázmosást és motormosást ajánlott csináltatni néha vagy felesleges? Ha egyik se lát soha vizet, akkor károsodhat valami az évek alatt?

Figyelt kérdés

Ugye egyiknek sem esztétikai okai vannak /a motorházba csak néha nézünk be, akkor se azért, hogy csillog-e ez meg az, a kocsi alját meg soha nem látjuk gyakorlatilag/, hanem működésbeli okai. Legalábbis az alvázmosásánál nekem ezt mondta a benzinkutas /mikor a kocsimosásáról érdeklődtem/, hogy azért jó néha lemosatni, mert ha télen közlekedek, akkor az útra kiszórt só marhatja az alját, és ez korróziót válthat ki.


A motormosásról nem sokat tudok, de olvastam, hogy sokan ellenzik. Víz kerülhet a kocsi motorjának azon részébe, ahová nem kéne, stb-stb.



2014. jún. 8. 14:21
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Persze csak a motormosást. :D
2014. jún. 8. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!