Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kormány remegés, ferde kormány...

Jonsi kérdése:

Kormány remegés, ferde kormány állás, futómű beállítás után?!

Figyelt kérdés
Múlt hónapban benéztem egy kanyart, nagy volt a sebességem ahhoz, és hírtelen fékezésnél kicsúsztam az árokba. A jobb első kerék (16"-os alufelni) teljes felülete érkezett az árok széléhez. Kb 80-ról fékezve 40-50-es becsapódással. Féltengely csere,lengőkar csere megvolt. Tudtam használni az autót,de 120-nál már rezgett a kormány és kicsit ferdén is állt,mivel becsapódáskor a kormány ki volt tekerve. Ma volt futómű állításon. Láttam a paramétereket,be lett állítva,és jó. Viszont a kormány még mindig ki van tekeredve kicsit,csak most ellentétes irányba és a kormány 120-nál elkezd rezegni. Nem mertem jobban nyomni. Mi lehet a probléma? Kormánymű rezeghet nagyobb sebességnél?
2014. jún. 13. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Nézesd meg azt a kereket gumisnál, lehet h a gumi szerkezete sérült vagy a felni görbült el.
2014. jún. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A felni ki lett cserélve? A futóműves nem adhatná ki az autót ferdén álló kormánnyal, az alap, hogy beállítják egyenesbe.
2014. jún. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet gumisérülés, vagy leesett a centírsúly a felniről. Nem tudom milyen futóműves állította a kerékösszetartást, de nem végzett alapos munkát az biztos. Egyébként az is lehet hogy tökéletesen be van állítva, csakhogy az utak nem mindig vízszintesek ha keresztirányban nézzük. Megesik hogy akkora lejtést adnak az útépítők neki mint a ház, azért hogy lefolyjon az eső róluk, ne álljanak tócsák az aszfalton mert ott kátyú lesz később. Na ezeken aztán nem lehet úgy menni hogy középen álljon a kormány.
2014. jún. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!