Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson Star vagy robogó?...

Simson Star vagy robogó? Melyiket válasszam? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék egy 50-es motort/robogót a kocsim mellé, amivel nyáron közlekednék rövid távokon a kocsi helyett (10-20km maximum). Mivel nincs semmi motoros tapasztalatom, és csak B-s jogsim van, csak 50-esek jöhetnek szóba.

De nem tudok dönteni. Lenne lehetőségem egy Simson Star-t megvenni olcsón, de biztos, hogy alapos felújítást igényelne. Jelenleg működőképes, de arra gondoltam, hogy felújítanám a lehetőség szerinti legjobb minőségű alkatrészekkel. Így legalább tudnám, mi van benne.

A másik lehetőségem, hogy veszek egy robogót. Piaggio Typhoon, és Yamaha Neos az, ami sok van eladó errefelé. Azért nézem ezeket, mert egy Jog-on, Dio-n nem férek el (elég nagy darab vagyok). Viszont ezek 3-4x annyiba kerülnek, mint a Simson. Így alapból többe kerülnek, mint a Simson felújítással együtt. És akkor még nincs garancia arra, hogy hosszú távon is működőképes lesz.


Szóval ti mit csinálnátok? Melyiket választanátok? A Simson mellett szól továbbá még a váltás lehetősége is, így ezt is gyakorolhatnám. Ellenben a robogók mégis csak modernebb technikák, amik ha jól meg vannak csinálva, megbízhatóbbak a szoci gépeknél. Annyi a pro és kontra, hogy már teljesen belezavarodtam a választásba. :)



2014. jún. 14. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a Simsont úgy is fel akarnád újítani, akkor lehet hogy jobb választás lenne. Egyrészt írtad, hogy szeretnél megtanulni váltani. Másrészt egy felújított Simsonnak, ha jó minőségű alkatrészekből lett felújítva, nem szabad elromlania. Egyébként elég egyszerű technika, ha valami elromlik, sokkal olcsóbb a javítása. A robogót én városba tudnám elképzelni, oda jobb mint egy Simson. Ha piros a lámpa, csak megállsz, a Simsonnál viszont kiáll a kezed a sok kuplungolástól.

Nekem Simsonom van, egy S51 Enduro. Eddig csak a fékeket kellett szétszedni, meg kapott a henger egy kis tuningot így kicseréltem a felső tűgörgőt, meg kapott egy nagyobb fúvókát a karburátor. Még egyszer sem hagyott az út szélén. Vagyis, de, 2X, akkor is csak azért mert kifogyott a benzin. :D

2014. jún. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vegyél robogót. Inkább fizess 3 szoros árat érte csak ne kelljen felújítani az utolsó csavarig. Nem azért mondom mert nem szeretem a Simsont vagy nem jó motor, de gyakorlatilag ha rendesen fel akarod újítani a jó öreg Start, akkor rámegy a nyarad és pénzben sem leszel semmivel előrébb. Esetleg ha tényleg érzel magadban késztetést a Star felújítására akkor vedd meg azt is és szépen lassan csinálgasd meg. Egy ilyen öreg motoron majdnem mindent ki kell cserélni. Amit nem kell, azt miszlikre kell szedni és/vagy le kell pucolni róla a festést meg a rozsdát és szépen újra lefényezni. Dícséretes törekvés az hogy a legjobb minőségű alkatrészekkel újítsd fel, de az a helyzet hogy nem tudod hogy melyik a jó alkatrész mert az ára se mond róla semmit, csak márkaforumokat bújva lehet erről valamiféle infóhoz jutni. Ha meg így, felújítás nélkül elkezded használni, akkor ki tudja mikor áll meg alattad.
2014. jún. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A felújítás alatt azt kell érteni, hogy motorikusan, mechanikailag tenném rendbe. A kinézet nálam másodlagos, arra annyit nem áldoznék. Szóval olyan sokat nem költenék azért rá.

Amúgy miért tartana egész nyáron a felújítás? Annyira bonyolult szerkezet csak nem lehet.

2014. jún. 14. 20:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy hét alatt megvan kényelmes tempóban alkatrész beszerzésestől, alkatrészmosásostól, szerelésestől mindenestől, ha festeni nem akarod.
2014. jún. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Festeni max én fogom itthon, ha nagyon randa állapotban van (élőben még nem láttam). Szakemberhez biztos nem viszem el, jó lesz az alapozóval és spray-vel.
2014. jún. 14. 20:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Mire beszerzel minden alkatrészt ami kell, ez nem derül ám ki egyből hanem mindig új problémákkal találkozol. Mire mindennek utánanézel, mire szépen megcsinálgatod a szabadidődben, (bár ezzel nem tudom hogy állsz) már el is ment a nyár.

Összehányni lehet 1-2 hét alatt is, de az ugye nem felújítás.

2014. jún. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyértelműen Simson, ha minőségi alkatrészekből felújítod, akkor az meg fogja hálálni, a Simsonon megtanulsz váltani, kezelni a kuplungot motoron, és ha valami tönkremegy akkor egyrészt olcsón megúszod, és nagyon jó szerelési útmutatókat találsz hozzá. ( Bár én a kávédarálókat sosem szerettem, tehát kicsit elfogult vagyok )
2014. jún. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 joco5582 ***** válasza:

Én egyetértek mindkét állásponttal. Ha nem szeretsz vagy tudsz szerelni, úgy szerintem is célszerűbb venned egy működő, probléma mentes váltós motort. Nem lehetetlen találni Simson Start sem jó állapotban.

De való igaz, hogy a felújítás se egy nagy összeg. Viszont azt látni kell, hogy a blokk felújítását otthon szerszámok nélkül nehézkes elvégezni, és ha sikerül is, nem olyan minőségben, mint ahogy az elő van írva. Teszem azt, van-e otthon indikátor óra, tolómérő, csapágylehúzó, rendes csavarhúzó és kulcskészlet, csak hogy a legfontosabbakat említsem. Ráadásul gyakorlat teszi a mestert. Elsőre nem fog összejönni, már mint összerakod, de nem lesz az igazi.

Könnyű elkalapálni a főtengelyt, vagy elszúrni a kiegyensúlyozását. Könnyű megtépni egy-egy csavart, mert nem az előírt nyomatékkal húzod meg ... stb stb.

Összegezve, érdemes felújításban is gondolkodni, már amennyiben élvezed a szerelést, és hajlandó vagy szerszámokba is beruházni.

Ha nem hát jobban jársz ha egy kitűnő állapotú motort keresel, mert Simsonból van az is, a robogó árának töredékéből

2014. aug. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!