Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek hogyan győzzem...

Granitis kérdése:

Szerintetek hogyan győzzem meg a faterom hogy az Aprilia jó motor?

Figyelt kérdés
Nos szerinte minden olasz motor egy kalap szemét mivel neki nem jött be a motorja (MV Agusta F4), de nekem pedig nagyon tetszenek a 125-ös Aprilia RS (2010) kiadása. Tudtok valami érveket mondani mellette? A válaszokat előre is köszönöm

2014. jún. 15. 01:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Attól hogy neked szép, nem biztos hogy megbízható.
2014. jún. 15. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem fogod tudni meggyőzni. De miért akarod? Neked tetszik kész. Nekem is Apriliám van, egy 97-es már az akkori "új" széria. Nem akartam kimondottan Apriliát venni, de nagyon szép állapotú volt és jól karban volt (van :) ) tartva és megvettem. Sokszor veszem azt észre hogy csak úgy nézegetem és csodálom az olasz formatervezés zsenialitását. Műszakilag megbízható, mondjuk a blokk az osztrák Rotax gyártmány, de ugyanezt használta a BMW is a kortárs F 650-esben, csak eggyel kevesebb szeleppel a hengerfejben. Igen, az Aprilia 5 szelepes. Szóval eddig a legnagyobb gonodom vele a 4 éve alatt a hátsó féklámpakapcsoló tönkremenetele volt, lőttem egy nem gyárit a neten 3500-ért. Egyébként ha már itt tartunk, eléggé túlárazottak a gyárinak mondott cuccok hozzá, de szerencsére ma már lehet válogatni a netnek köszönhetően. A kis RS-nek annyi a hátránya hogy 2 ütemű lévén megesik az olyan dolog hogy dugattyút kell benne cserélni, vagy esetleg főtengelyt felújítani, de ez a műfaj sajátja nem az Aprilia bűne, egyébként azt hiszem az is osztrák gyártmányú blokk.
2014. jún. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

szerintem igaza is van a faternak


haverom 50-estől kezdve felfele apriliákkal szenvedett


az apja autó és motorszerelő, de annyit kínlódott vele, pedig az rs125-öt szalonból vette, és nagyon vigyázott rá

az övé asszem 2011-es volt

2014. jún. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha az olasz motor olyan szar volna akkor a Yamaha és a Honda nem kooperálna az olaszokkal.
2014. jún. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Most akkor te azt akarod, hogy vegyen neked egyet? Mert akkor nem arról kell meggyőznöd, hogy az Aprilia jó motor, hanem arról, hogy vegyen neked egyet.


De aki szerint az Agusta F4 szar motor azzal nehéz lesz érdemben vitázni...

2014. jún. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vegyél Yamaha TZR-t teljesen ugyanaz az egész, mint az Aprilia, aztán add be majd a faterodnak hogy japán :D
2014. jún. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az Aprilia nem rossz motor!

Megbízható!


De.


-és kihangsúlyozom:


DE!!!!


Ha egyszer valami tönkre megy benne és újjonnan meg kell venned egy alkatrészt. . . . nyúlj mélyen a zsebedbe!


Egy kis ízelítő:

50-es Aprilia némelyik típusához pl ac-pumpa: 86000.-

Gyújtás elektronika: 42600.-

stb. . .


Szerintem vásárlás előtt nézd meg, hogy az általad kiszemelt típushoz milyen az alkatrész ellátás és, hogy mennyibe kerülnek.


Ha eddig állt a farkad a mocira, lehet hogy az árak láttán impó leszel egy darabig! (Sorry)

:-)

2014. jún. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2014. jún. 16. 21:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Az Aprilia a világ (egyik) legjobb motorja. Drága motor, drága alkatrészekkel és a 2T-sek nagy fogyasztással, de ha egymás mellé állítunk kateórián belül egy Apriliát és Hondákat, Yamahákat stb. motort, az Aprilia torony magasan fogja verni őket. Én is Aprilián nevelkedem, AF1 50, RS 50, RS 125, RS 250 és most RSV4 Factory. Egyedül az RSV4 Factory-t vettem újonnan, már saját pénzből, a többit a szüleim vették, persze kitűnő bizonyítványt kértek mindig cserébe, így csak bizonyítvány osztás után volt motor vétel :) Még az RS 125 korszakomban a városban sokat versenyezgettünk a srácokkal, egyedül nekem volt RS-em, többieknek Honda NSR125 meg Yamaha TZR125 és hasonló távolkeleti gépeik, fényévekkel gyengébbek voltak az RS-hez képest, főleg hogy nekem minden 2T-s gépem nicasil-oztatva volt Olaszországban, így nem kopott annyira mint általában. Az RS-es motoromat mikor megvettem, abban gyárilag egy V2-es Suzuki blokk volt, ami nekem csalódást jelentett, ezért szereztünk faterrel egy Rotax 257-es egyhengeres blokkot, ami bőven megvolt 91 Le, az viszont igaz hogy a nicasil ellenére is elég gyorsan kopott, így aztán a második nicasil-ozás után harmadjára már nem érte meg kiküldeni a blokkot olaszországba felújításra, mert már a második felujítás is drágább volt mint az első, a harmadik pedig már elég horribilis összeg lett volna, de ettől függetlenül kegyetlen erő volt benne és magasan felülmúlta a Suzuki blokkot. Az hogy Rotax blokkok kerültek az RS szériába, az a lehető legjobb döntése volt az Aprilia-nak, 125ccm-ben a Rotax 122 verhetetlen, de 250ccm-ben a Rotax 257-es blokk is. Az olaszok a múltban is fényévekkel előrébb jártak a motor gyártásban, ami a mai napig érezhető.
2014. jún. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 MarchingGemini6 válasza:
Az Apriliák közül (nem tudom még keresgélsz e) az 50 esek között 2000-2001 ig viszonylag olcsó motorokat találhatsz amihez az alkatrész is olcsó ha mindenképp 125 öst akarsz akkor nem biztos hogy megfelel de ha nem kötődsz annyira ehhez a henger űr tartalom hoz akkor ajánlani tudom az RX50 ezeket ami az50 es enduro kategória királya vagy ha más jelölt szóba jön akkor annak ugyanaz a blokkja:Minarelli AM6 egyébként ez egy aránylag megbízható blokk olcsó alkatrészekkel a de van utcai vagy sport motoros is ugyanígy szerelve és az is 50 és. Ha segítettem akkor szívesen ha nem akkor cs
2019. jún. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!