Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » AM kategória a jogosítványba,...

AM kategória a jogosítványba, hova kerül feltüntetésre?!

Figyelt kérdés

Az egyik unokaöcsém elkezdte az "AM" kategóriás jogosítvány letételét. Lassan már a végső vizsgánál tart. Én mint aki régen szereztem jogosítványt és még mindig érvényes. Én hiába láttam olyan jogosítványt, amelyet már 2013. január 18-a után vizsgázott kapott, az ”AM” kategória még a felsorolásban sincs. Aki tud olyan jogosítványt, melyet 2013.01.18-a után adtak ki és szerepel benne az "AM" kategória az valamilyen formába legyen szíves segíteni nekem a tisztán látásba, ÉN ugyanis akárhány az említett dátum után kiadott új vezetői engedélyen néztem meg a kategóriákat az "AM" kategóriát a felsorolásban NEM LÁTTAM, vagy csak átsiklottam volna rajta?

Köszönöm a segítséget!



2014. jún. 17. 16:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem 2011-es a jogsim, és azon rajta van az M kategória. A B érvényességével együtt lett rányomtatva a DE alá.
2014. jún. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem is van jogosítványom, de az még 2008-ban lett még kiadva (és 10 évig érvényes). Az "M" kategória benne van. Én az "AM" kategóriára lennék kíváncsi, amelyet tavaly januárban vezettek be.
2014. jún. 17. 17:14
 3/11 anonim ***** válasza:

A legelső sorban van nekem az AM kategóra a tavaly szeptemberi B-s jogsimban.

Úgy, mint itt: [link]

2014. jún. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm! A kép egy Aberdeen brit (skót) városi magyarok által készített honlapról van. A vezetői engedélyen (jogosítványon) olvasható feliratok is angolok. Én olyan ténylegesen Magyarországon készült jogosítvány képére lennék kíváncsi, amelybe fel van tüntetve az "AM" kategória fel van tüntetve.
2014. jún. 18. 16:24
 5/11 A kérdező kommentje:
képet találtam én is. (Csak épp az "AM" kategória nincs feltüntetve.): [link]
2014. jún. 18. 16:31
 6/11 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Nem néztem, hogy ez nem magyar jogsi, de az enyémben is ez a felsorolás van, ami nincs még 1 éves sem. De mindjárt az enyémről csinálok egy képet és elküldöm, az a legegyszerűbb.
2014. jún. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

A régi felsorolású jogosítványok kivezetésére az elkövetkezendő 10 évbe kerül sor.


A 2014. január 19-én hatályba lépő 326/2011. (XII. 28.) kormányrendelet alapján elkezdett vizsgák esetében nagy eséllyel az új típusú jogsit kapja.


[link]

[link]

2014. jún. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7 : Köszönöm a válaszod.


Azt nem értem, hogy amennyiben az általad is említett cikket illetve a kormányrendeletet összehasonlítjuk akkor viszont az alábbi kategóriák hiányoz(ná)nak a jogosítványokról:

a "K", a "T", a "TR", az "M", és a "V" kategóriáké.

2014. jún. 23. 21:41
 9/11 A kérdező kommentje:

#3, #6

Várom a képet amit igértél. Ami vagy megerősíti vagy megcáfolja az azóta hozzászólót (#7).

2014. jún. 23. 21:44
 10/11 anonim válasza:

Szép napot!


"M" kategóriás jogsim 2006-os, míg a "B"-s jogsim is 2010-es. Az enyémben még nem kell szerepeljen az "AM", de az öcsém ősz elején vizsgázik AM-re. Tisztelt #3-as (#6) be tudnád linkelni azt a képet amit korábbi hozzászólásodban ígértél?

2014. aug. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!