Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az természetes, hogy az autó...

Az természetes, hogy az autó nagy tempónál imbolyog?

Figyelt kérdés
Ok, tudom, hogy 210-zel (zárt pályán) más a dolog, mint 140-nel, de kicsit úgy érzem, hogy jobban imbolyog a kocsi a kelleténél (szokva vagyok a nagyobb sebességhez, csak föleg motorral). Lehetséges, hogy a nem megfelelö guminyomás a jelenség okozója? 2,4 elöl, 2,6 bar a jobb hátsóban, és a bal hátsóban 3 bart mértem (utólag)

2014. jún. 19. 22:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Nem. De persze ez sok mindentől függhet. Ha pl. tuningolt autó ami nem arra a sebességre készült akkor még tökéletes állapotban is csinálhat ilyet. De ha ez egy eleve nagy tempóra épített autó akkor nem szabad neki.
2014. jún. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
BMW 320i E90. Nemhiszem, hogy nagy tempóra van csinálva, 220 körül van már a vége, gyári állapotú. De talán akkor is illene hoznia, hogy biztonságban érezném magam nagyobb tempónál, és nem kéne össze-vissza korigálgatni egyenesen. Úgy érzem, hogy a hátulja meg akarja elözni az elejét, vagy mintha bármerre akarna menni, csak egyenesen nem. Nem nagyokat, de sokat kell. korigálni.
2014. jún. 19. 22:48
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Egy BMW-nek nem kéne.

Gumik gyári előíráson legyenek, ha úgy is érzékeled akkor érdemes elmenni futóműveshez.

De lehet csak az oldalszelet érezted, autópályán elég meglepő ereje lehet oldalról.

2014. jún. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%
Nagy valószínűséggel törve volt korábban és elvan csavarodva a kaszni és a futómű sincs rendben.
2014. jún. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
31%

a szél miatt, amúgy az enyém 200 felett imbolyog kicsit, főelg szélben, de csak a 16-osk kerekek miatt szerintem.

ültesd le jobban, bírja a tempót.

2014. jún. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, pláne egy fiatal BMW-nél egyáltalán nem normális.

Először próbáld meg úgy, hogy minden kerékben egyforma legyen a nyomás, szerintem az akár meg is oldhatja a problémát. Ha nem, akkor a futóműveshez kell vinni. Ne rakj rá egyből nagy széles kerekeket, mert az alap keskeny gumikkal sem szabad imbolyogjon.

2014. jún. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem feltétlenül rendkívüli a dolog, mert általában az autók karosszériáján keletkezik némi felhajtóerő ahogy a légáramlat hat rá. Tehát nagy tempónál nem hat akkora súlyerő a kerekekre ezáltal kissé bizonytalanabb lesz az autó futása, ehhez jön még hozzá az ha nem tökéletesen sima az út, akkor az útegyentlenségek is jobban dobálják az autót és a menetszél turbulenciái is egyre jobban rángathatják az autót, többek között ezért is vannak a szélcsatornakísérletek mikor egy autót terveznek.
2014. jún. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

Előzőnek teljesen igaza van.

Egy utcai alap futóműves autó másképp viselkedik már 200 körüli tempónál pont az említett okok miatt.


Az enyémben gyári adaptív sportfutómű van folyamatos elektronikus lengéscsillapítás vezérléssel. Ez valamennyire tudja kompenzálni az "imbolygást". Igaz nem BMW, csak egy mezei Opel...

2014. jún. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%
Hát, nekem az ezer éves E36-om, ami még törve is volt, nem imbolyog. Párszor mentem csak ilyen tempóval, de soha nem éreztem, hogy bizonytalan lenne a futása. Én ránézetnék a futóműre.
2014. jún. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%
Hát az én Ladám 150-nél nem imbolyog, úgyhogy a válasz: Nem! Valami hibás ott.
2014. jún. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!