Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi lehet Kb a kötelező...

Mennyi lehet Kb a kötelező bisztosítás, németországban?

Figyelt kérdés
Segítsen valaki ha tud, légyszi! Németországban dolgozok és autót szeretnék venni. Egy 10 éves, kétliteres dizel autót, nem egy fullos verda, de fogalmam sincs mennyi lehet rá az átírási díj és a kötelező havonta. Találtam kalkulátort csak nem értem egy idő után mit kell írkálni :)

2014. jún. 22. 09:38
 1/10 anonim ***** válasza:
rettento sok parameter befolyasolja, a lakhely, az eletkorod, hogy milyen bonus/malus besorolasban vagy, milyen autot veszel, stb. Ugyanugy nem lehet megmondani altalanosan mint Magyarorszagon, mert a dijak kozott akar 2-3-szoros elteres is lehet. Ess neki egy netes kalkulatornak es deritsd ki hogy pontosan mit kell beirni, maskepp nem fog menni.
2014. jún. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
400 € körül ki lehet hozni, ha találsz üzletkötőt, aki magasabb besorolást ad némi zsebpénz ellenében.
2014. jún. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez éves díj, a félreértések elkerülése végett.
2014. jún. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Aham.....szóval itt is így megy :D köszönöm szépen a segítséget. Am, ismerős kalkulátorral megnézte 110 jött ki havonta, de hát az rengeteg!! Asszem marad a második válaszoló megoldása. :)
2014. jún. 23. 21:22
 5/10 anonim ***** válasza:
En meg itt ilyenrol nem hallottam, hogy meg kell kenni az uzletkotot, ugyanis a besorolast nem ok adjak, hanem a biztosito, nekik meg hivatalos papir kell, elfogadjak a magyar biztosito altal kiallitott nemet vagy angol nyelvu bonus/malus besorolast is. De sok sikert a korrupciohoz, majd ird meg mit szoltak az ajanlatodhoz.
2014. jún. 24. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amugy meg jo reggelt: igen, Nemetorszag draga. Akarmit allit otthon a politikai elit meg a szomszed.
2014. jún. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát nekem nem tűnt fel, hogy drága lenne németország, a benzint meg a redbullt leszámítva. Semmivel se drágább a megélhetés itt kint mint otthon. De mindenesetre a keresek olcsobb biztosítást, nem viszem a tetveknek haza a regisztrációs és teljesímény adót.
2014. jún. 24. 21:52
 8/10 anonim ***** válasza:
aha, nem hat :) ingatlan, szolgaltatasok, energia, elelmiszer, ez mind dragabb, gyakran tobbszorose mint a magyar arszint.
2014. jún. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem is járhatsz sokáig magyar rendszámú autóval, mert a rendőrök rád szállnak. Én is húztam, amíg tudtam, de amikor harmadszor állított meg ugyanaz a rendőr, már nem mondhattam, hogy csak nemrég hoztam ki a kocsit. Szerencsére karácsony volt, nem vágott meg. Állítólag súlyos ezrekbe (nem Ft!) került volna.
2014. jún. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Átírni valami 85 eurocent ha jól emlékszem, filléres illetékbélyeg csak. A kötelező szerintem valahol olyan 50-100 EUR közt havinta, autótól, helytől, tőled függ.


#9 válaszolónak: Mivan? Jöhetsz-mehetsz az EU-n belül a magyar rendszámoddal is, amíg a biztosítást fizeted, kedvedre, de miért lenne magyar rendszáma egyébként, minek? Egzébként a magyar rendszámú autódat is beregisztrálhatod Németo.-ban fillérekért, és fizethetsz rá német biztosítást (ez mondjuk lehet hogy valóban követelmény bizonyos idő után, de vagy fél évig biztos nem, EU irányelv).

2014. júl. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!