Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Corsa D gyári rádió cseréje?

Opel Corsa D gyári rádió cseréje?

Figyelt kérdés

Szóval, adott az autóm, egy 2007-es Opel Corsa D. Meg vagyok elégedve meg satöbbi, de nem ez a lényeg. A gyári "CD 30 MP3" rádióval nem vagyok kibékülve, mert nincs rajta usb port és így csak úgy tudom a saját mp3 számaimat hallgatni ha cd-re kiírom őket, ami hosszú távon nem pénztárcabarát, így szeretném a rádiót kicserélni egy alapszintű usb-s rádióra. A gond csak az, hogy a gyárió rádió be van építve a műszerfalba és fogalmam sincs, hogy ezt hogy lehetne kicserélni.


Hol kezdjek neki? Milyen eszközöket kell vennem hozzá?

Íme egy kép a gyári állapotról:

[link]



2014. jún. 22. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt úgy szokták megoldani, hogy a komplett gyári rádió helyére egy beépítő keretet raknak be, amibe be lehet fogatni bármilyen 1DIN-es rádiót.

Mutatok egy példát (csak példa, nem ajánlat!): [link]


Így néz ki beépítve kb: [link]


Tehát lesz a rádió rész, és alatta kapsz egy plusz tároló rekeszt. :)

Szerintem ez a legpraktikusabb megoldás. Sőt, talán az egyetlen is.

2014. jún. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jé, ez kicsit másképp néz ki, mint a H Astrában, Vectrában, Signumban lévő CD30MP3!


Na, de a lényeg amiért írok, mi lenne ha berakatnál egy Aux-in, vagyis vonalbemenetet?

Akkor megmaradhatna a gyári kinézetű rádió és akár mobilról, mp3-lejátszóról is tudnál zenéket lejátszani. És nem kell CD-re íroganni...


Én ezt tettem nemrég a CD70NAVI rádiómmal. A gyári navigációt sajnáltam volna kidobni belőle, így kompromisszumos megoldásként ez lett.

Egyedüli hátránya, hogy a multikormány gombjairól nem tudod pl a mobilodat vezérelni. Tehát nem tudsz gombnyomásra a következő számra váltani, csak ha a mobilt is kézbe veszed.

De ha nem gyári a rádiód akkor a teljes multikormány vezérlésnek búcsút mondhatsz.


Egyébként simán ki lehet venni a gyári rádiót. Szemből a négy sarkán van egy-egy lyuk. Azokba kell egy-egy szöget (nem vicc!) betolni. Talán 80-as vagy 100-as megy bele.

Mind a négyet egyszerre kifelé finoman feszítve húzd magad felé az egységet és simán kijön. A hátulján vannak a csatlakozások. Kihúzva tudod lecsatlakoztatni.

Visszarakásnál csak simán be kell tolni a helyére.

2014. jún. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Végül a második válaszoló mellet döntöttem, mert rájöttem, hogy nekem van alapból aux kimenetelem, csak mindig oda dobáltam a cuccaimat így mindig takarásba volt és sosem láttam meg... (:D

2014. jún. 22. 18:08
 4/5 Fischer Andráss válasza:

Sziasztok!

Nekem is ugyanez a problémám. 2007es Corsa D ugyanezzel a rádióval. Hogyan lehet aux bemenetet bekötni, tudtok segíteni?


köszi!

2015. máj. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Most en vagyok ebbe a helyzetbe,nekem azt mondtak,hogy ezzel a beepites dologgal elveszik a computer. Szoval akkor hogyan lehet?
2020. ápr. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!