Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tanácsoltok?

Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
A B-vel meg van ugye a segédmotorra a jogosítványom. Most letehetném A1-re akár. A 125-ösre. Vegyek előtte egy segédmotort, szerezzek rutint vele és utána vágjak bele a nagyobba? Tartsam be a fokozatosság elvét?
2014. júl. 5. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
A 125 és az 50 köbcenti között nin akkor a különbség hogy érdemes legyen. Vizsgázz le vegyél egyet s kezd el óvatosan használni. Van pár jó könyv a motorozás elméletéről azt nem árt elolvasni.
2014. júl. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Simson után fura volt az NSR.

Féltem tőle, mikor elérte a 6500-as fordulatot és kinyitott a power.

Kicsit megemelte az elejét, aztán nem is pörgettem addig.

Szépen lassan tanultam, egyre fentebb fentebb, még most is 125 van, pedig már 21 leszek :)

Szóval én azt mondom tartsd be mindenképp ha fontos számodra valaki, és te is fontos vagy valakinek.

2014. júl. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

"ha fontos számodra valaki"


De mivel senki, ezért javaslom, amit az egyes írt. (én)

2014. júl. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

Ezen én is sokat agyaltam másfél éve. B-s jogsim volt nekem is, könnyített A1 nagyon vonzott, de nem volt semmi rutinom, azelőtt életemben nem ültem motoron.

Így aztán a mellett döntöttem, hogy veszek egy 50-es robogót, kicsit szokom a forgalomban való járást 2 keréken, meg a sebességet (mert teljesen más ám az 50-es tempó kocsiban és motoron!), s majd utána leteszem az A1-et.

Nos, most ott tartok másfél év után, hogy a kis 50-es paripámat nagyon megszerettem, ha levizsgázom, se fogok túladni rajta, városba tökéletes szaladgálni. Ellenben az A1-ről már letettem, inkább megcéloztam magamban egyből az A2-es, teljes tanfolyamos vizsgát. Nyár végén el is akarom legkésőbb kezdeni. Ezzel persze nem azt mondom, hogy nagyot fogok ugrani a robesz után, de nem kell majd feltétlenül 125-ös motorra ülnöm, lehet az akár egy 250-es is.

2014. júl. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A fokozatosság elve alatt azt lehet/illik érteni, hogy nem ülünk át 50-esről 500-asra, vagy nagyobbra. Írta valaki a Simson-NSR sztorit, ezek a motorok kb a végletek. Egy nem túl erős Simson után a kihegyezett NSR perszehogy erős. De a 125-ös kategóriában nem csak kétütemű motorok léteznek, hanem négyüteműek is, amik tökélletesek első motornak, nagyon jók arra, hogy megtanulj velük motorozni, jobb a fogyasztásuk, és megbízhatóbbak az 50-eseknél, továbbá használhatóbbak is, mert a 100-as tempót általában tudják tartani gond nélkül. Szóval én ezt a verziót ajánlanám: Vegyél egy négyütemű 125-öst, kezdésre tökéletes, és nem törödössze magad vele, kis eséllyel lep meg, mivel eléggé kiszámítható. Nem ismerem az anyagi helyzeted, szóval olcsótól drágáig felsorolnék pár jót segítségként: Honda CBF 125 (nekem ilyen volt, csak ajánlani tudom, ha érdekel, írj rám, szivesen megosztom veled a tapasztalataimat), Yamaha YBR 125, Kymco Quannon 125 (NEM kínai a közhiedelemmel ellentétben, koreai, és talán a japánok színvonalát nem hozza, de jó motorokat gyárt), Honda CBR 125, Yamaha XT 125, Yamaha YZF-R 125, Yamaha WR 125, Aprilia RS4 125, KTM 125 Duke...


Az 50-es kategóriát szerintem lelkiismeretfurdalás nélkül átugorhatod. Annak ellenére javaslom ezt, hogy én nem tettsm. Egy 50-es szupermotóvalkezdtem, ami szép volt, jó volt, és azalapokat megtanultam, de szerintem ugyanezt rövidebb idő alatt, gazdaságosabban el tudtam volna sajátítani a kis Hondán, köszönhetően annak, hogy sokkal finomabb, precízebb, felhasználóbarátabb motor volt, kiszámíthatóbb gázreakcióval és fékkel. 125 után meg jöhet valami 250-es, vagy egy kéthengeres 500-as, ha még érdekelni fog a dolog. Még a hosszú "monológhoz" hozátenném, hogy érdemes lenne letenned rögtön az A2-es jogsit. Mégpedig azért, mert erre már jó ideig nem lesz gondod a jövőben, és az, hogy A2-es jogsid van, nem jelenti azt, hogyköteles vagy 48 lóerős géppel járni. De mégis több szabadságot nyújt a motorválasztásban, és könnyebben, kevésbé körülményesen továbbléphetsz nagyobb kategóriákba. Üdv!

2014. júl. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!