Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gumi abroncs méretek?

Gumi abroncs méretek?

Figyelt kérdés
Az autómon jelenleg 185˛/65 R14 es gumik vannak! nehéz ilyen gumit találni főleg jó állapotút használtan! Találtam viszont olyat hogy 185/60 R14. az arány 5-el kisebb! Ha meg rendeem, biztos lehetek benne hogy megfelelően pászol a jelenlegi acél felnire? Ford focus200es modellről van szó ha fontos ...Nos?

2014. júl. 26. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Az 100% hogy passzolni fog. Csak alacsonyabb lesz a gumi 18 mm-rel és a km órád 3 km/h-val többet fog mutatni.
2014. júl. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

jah és sose biztos h ez a gyári méret, attól h ez van rajt...

sokkal valószínűbb a 175/65r14 és akkor a 185/60 tökéletes váltóméret...

2014. júl. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak a gumi oldalfalmagasságában van különbség. Tehát a felnidre ugyan olyan jól fog passzolni ez is. Csak a kerék kerülete lesz kisebb, ami miatt a sebességmérőd és a km-óra is csalni fog. A valósnál kicsit nagyobb sebességet és több megtett km-t fog mutatni.
2014. júl. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nos az a 3km/h nem sokat jelent...mármint nem olyan észrevehető szerintem.inkább mint amikor előrébb húzzuk az órát 5 percel :D km ben mennyit csal? tehát h ha 100km-t ír közbe nem tettem meg csak 95-t hát nem nagyon zavar az sem. mert annyira hülye méret ez h ebben a méretben nem találok olcsó gumit. 14e ft újonnan 10e a futózott. találtam neten 7-8 mm es téli Nokian Hakkapeliitta gumikat szerintem jó árban mert 1 gumi 7400 ft. és szeretném ezt látni rajta télire. elég gagyi nevű az igaz, de állítólag jó gumi tán...
2014. júl. 27. 08:56
 5/9 anonim ***** válasza:

3% km-ben is az eltérés. Tehát ha 100 megtett km-t mutat az óra, csak 97-et mentél.

Nem nagy eltérés. Az írásaidból úgy veszem észre, hogy eléggé árérzékeny vagy. Így végül is lehet ez egy kompromisszumos megoldás.

A Nokian nem rossz gumi. Nem egy prémium minőség, de ár-érték arányban egész jó. Használtnál figyelj a gyártási évre is (DOT-szám)! 6-7 évesnél régebbit semmiképp ne vegyél, még ha jó is a profilmélysége!

2014. júl. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nos igen elég sok mindenre kéne költeni és hónapok óta csinálgatom itthon az autót faterommal karöltve hogy készen legyen műszakira, vagy az éppen akkor fellépő hibát megcsináljuk. sikerült eddig szerintem olcsón kijönni ahhoz képest mennyi mindent csinálgattam rajta, aminek jó része nem volt nagy probléma. most kell a 4 gumi és nem mindegy h adok értük 56 ezret vagy fizetek 35.500 at és akkor jól állok szintén. ezt a dot számot nem találtam az oldalon ahol a gumit találtam akkor ennek az abroncson kell lennie?
2014. júl. 27. 14:19
 7/9 A kérdező kommentje:
175/70 r14 a gyári mérete megírták egy másik kérdésemnél! akkor ez a 185/60 r14 mennyi eltérést mutat a gyárihoz képest? mármint a gyári abroncs mérettel gondolom a 100km az 100km az 50km\h az 50km\h akkor ezzel tudva h ekkora a gyári mérete akkor még így is 3% a csalás a km ben és a sebességben?
2014. júl. 27. 14:42
 8/9 anonim ***** válasza:
2014. júl. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Abroncs átmérőkülönbség -23 (ez pirosban van) mm (ha pirosra vált akkor nem ajánlott !)


Akkor nem ajánlott. de miért? sokat csal az óra vagy közlekedés szempontjából veszélyes?

2014. júl. 27. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!