Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül egy lakókocsit...

Mennyibe kerül egy lakókocsit fenntartani? Hogy válasszunk lakókocsit? Egyéb tudnivalók?

Figyelt kérdés

2014. júl. 29. 13:22
 1/2 anonim ***** válasza:
A kötelező csak pár ezer évente, a súlyadó már húzósabb, nekem a 600 kilós lakóra 8,500 Ft. Ezen kívül 2 évente műszaki vizsga. Ez szintén magasabb összegbe kerül mint egy személyautó, a gázrendszer és az elektromos rendszer felülvizsgálata miatt. 30e Ft. körül van. A választásnál a legfontosabb, hogy nem lehet nagyobb az összsúlya, mint amit a vontatásra szánt autó húzhat. A kényelmi felszereltségben nektek kell döntenetek. Vannak Wc-vel, tusolóval, hideg-meleg vízzel, fűtéssel-hűtéssel, meg mindenféle jóval felszerelt lakók. Ez már tisztán pénz kérdése csak :) Vásárláskor figyelni kell, hogy legyen hozzá elősátor minden tartozékával. Ez hatalmas kényelmet ad, de utólag beszerezni drága és nehézkes. Fontos, hogy kellően hőszigetelt legyen és az ablakok szintén dupla hőszigetelt plexiből legyenek. Ha beázás nyomok vannak egy lakóban, akkor az felejtős. Iszonyatosan el tudnak rohadni és ez kívülről nem is látszik. Vásárlás előtt mindent le kell ellenőrizni! Hűtőt, gáztűzhelyt, fűtést, világítást, stb..
2014. júl. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A vizsga árakat meg tudod nézni neten. Ha 750 fölött van, akkor azt hiszem 16.000 Ft (Nekem ennyi volt két éve)

Gáz, és érintésvédelmi jegyzőkönyv elvileg kell, nekem sosem kérték, ellenben meg lehet azt olcsóbban is csinálni, mint 30 ezer.

Meg kell nézni az adott lakót, és beszagolni. Ha már tárva nyitott ajóttakl, ablakokkal várnak, esélyes a beázás, amit nem is biztos hogy a falakon észre veszel.

Öreg lakónál vigyázni a gázzal, ugyanis a csövek sok esetben már szétrohadtak.

2014. aug. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!