Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lada piktogram nélküli visszaj...

Lada piktogram nélküli visszajelző sorban mit jelentenek, és egyéb szerelős kérdések?

Figyelt kérdés

Szóval van egy Lada nemrég vettem, még a piktogram nélküli műszerfal. De a kézikönyve elég ramaty állapotú így nem tudtam pontosan mi micsoda. Balról jobbra tudom, hogy kézifék az első aztán még a index, tompított-távolságit tudom. Sorban leírná valaki?


Illetve mekkora munka volna egy kardán felfüggesztés cseréje? Itthon elvégezhető vagy kell hozzá valami spéci szerszám? + cserélni kéne a váltótartó bakot. Szerintetek?



2014. júl. 29. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Kézifék/fékrendszer hiba (villogva kézifék, folyamatos féknél kevés fékfolyadék, esetleg kopott első fékbetétek), olajnyomás, töltés - kis szünet - irányjelző, helyzetjelzők, távolsági fény. Ez sorban a hat kis lámpa a műszerfalon. A váltótartó bak cseréje nem nagy ügy, otthon megoldható, ha van akna, a kardáncsapágyhoz már komolyabb felszereltség kell, de az sem ördöngösség. Egyébként meg van egy zsiguli.hu névre hallgató oldal, ahol sok okosat lehet olvasni.
2014. júl. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Akna nincs de majd megoldjuk. Akkor a kettő közül valamelyiknek lehet olyan tünete mintha alulról kopogtatnák az alvázat?
2014. júl. 30. 22:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Az alulról jövő kopogást okozhatja a váltótartó bak és a kiverődött csapágy is. Ha terhelésváltásra jön elő, akkor a bak van kiszakadva, esetleg a kardánkeresztek csereérettek. Ha sebességfüggő a zaj, akkor vagy kiegyensúlyozatlan a kardán (rosszul szerelte össze valaki vagy leperegtek a kiegyensúlyozásra szolgáló lemezkék), vagy kiverődött a kardán csapágya. De ez inkább búgás, berregés formájában jön elő. Kopogást viszont okozhatnak a hátsó kutyacsontok kiverődött szilentjei, ezek a hátsó ülés környékén püfölik a padlót. Illetve kopoghat még a kipufogó is: a méretpontatlan hátsó dob hattyúnyaka beleér a hátsó hídba - általában a fáradt rugók miatt. Ez terhelésfüggő (nagyobb terhelésnél sűrűbben csattog) és úthibáknál jelentkezik.
2014. júl. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most vettük nemrég és elvittük átnézetni. Akkor a váltótartó bak is a csere érett holmik közt volt, de az nem lett kicserélve még. A többi minden rendben. De nekem a kipufogó a gyanús most, hogy mondod, mert csak az egyik oldalt volt a dobon felfogató gumi és most raktak a másik oldalra is. Lehet az megemelte annyira, hogy kopog? Holnap megnézem. Amúgy a rosszabb úton jön elő. Mikor megvettük nem csinálta, szóval így ez a dob felfogatás gyanús.
2014. aug. 2. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!