Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A barátomnak van egy 70ccm es...

A barátomnak van egy 70ccm es motorja de 50 ccm esnek használja és ha én megyek a motorral és a rendőr rájön, hogy nem 50 ccm es akkor kit büntet meg?

Figyelt kérdés

2014. aug. 7. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Téged.
2014. aug. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
aki éppen használja
2014. aug. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%
ha a megengedettnél, tehát segédmotorra érvényes 40 kph-nál gyorsabban mész bizonyíthatóan, akor lehet téged gyorshajtásért, de mivel a robogók, kismotorok nagyrészéből kivannak szedve a fojtások, és a legkisebb robogó, meg simson is megy 60-at, nem nagyon szoktak vele foglalkozni, ha rendkívüli műszakivizsgára berendelnének, akkor a barátodat is megvádolhatnák okirathamísítással, vagy valami hasonlóval, hiszen a teljesítménye alapján nagymotornak számító motorra segédmotor, tehát hamis papírok kiállítása ilyesminek minősül, és ez elméletileg bűncselekmény, gyakorlatilag nemigen foglalkoznak vele. Megengedett sebesség ugyanis segédmotorral 40 kph, és elméletileg nem is lehet képes 45-nél többel menni. Viszont plusz 5 km/h-óráért nemigen büntetnek, mivel autóval is 50 helyett csak kb. 60-al ha mész akkor. Na most ha teszemazt téged bemérnek 90-el egy papíron segédmotorral, azt szerintem sima gyorshajtásként hivatalból nem könyvelhetik el, hiszen kétségtelen, hogy az ami 90-el tud menni, jóval nagyobb teljesítményű, mint az a max megengedett 3.7 kw azthisztem, de legalábbis 50%-al gyorsabb, mint elvileg lehetne. ebben az esetben szerintem hivatalból rendkívüli műszakira kellene hogy beredeljenek, viszont így a robogósok kb. 805-ával ezt kellene tegyék, szerintem nem szopatják magukat ezzel a járőrök. Én mikor annak idején robogóztam, nekem is tuningolt 70-es volt, ha nem tetszett nekik ahogy közlekedem, vagy egykerekeztünk, akkor általában ejnye bejnye volt, és valami más indokkal kaptunk egy 3 vagy 5 ezres csekket, hogy azért meg legyünk bűntetve, persze a sebességtúllépést nem tudták volna akkor ott bizonyítani, mert trafiba nem mentünk bele, de ha úgy ítéli meg a rendőr szemre, hangra, hogy ez nem ksimotor, szerintem akkor is berendelhet a rendkívüli műszakira. Amiket leírtam az nem 100 %, de szerintem azért túl nagy hülyeség nem lehet...
2014. aug. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat!
2014. aug. 8. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!