Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy tudnám kiszedni az...

Jakab Dávid kérdése:

Hogy tudnám kiszedni az olajleeresztő csavart?

Figyelt kérdés

Opel Astra H típusú autónál 8 éve nem volt kiszedve az olajleeresztő csavar mivel idáig szervizben kiszivíttyúzták a használt olajat és most otthonilag szeretném kicserélni az olajat de annyira begyógyult a csavar hogy csavarlazító spray-re se reagál se arra ha izomból csavarni próbálnám.

Mit lehetne tenni ilyenkor?



2014. aug. 18. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Az nem igazán tud belegyógyulni, aláfekszel a menet irányszerinti jobb oldalról anyósülés felől és nagyon erősen húzod a 19-es kulcsot.
2014. aug. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak dugókulcsot használj,abból se kínait,mert kinyílik mint a rózsa.Ha kell,teszel rá egy csövet erőkarnak,így nem csap pofán ha meglazul. xD
2014. aug. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jézusom, azt hogy?!

Nekem is Opel Astra H-m van és a mai napig márkaszervizben cseréltetem az olajat. (Mert nem érdekel, hogy a garázssori sufniban 500Ft-tal olcsóbb lenne.)

Eddig mindig előttem cserélték ki, soha nem szivattyúztak, hanem rendesen szakszerűen leengedték. Autó fel a csápos emelőn, motor alsó burkolat lenyit, csavar kiteker, olaj leenged az utolsó cseppig.


Amúgy ütvecsvarozóval próbáltad már? Vagy ha ilyened nincs, a kulcsot próbáld meg határozottan, de ne teljes erővel kalapáccsal ütögetni. Az általában segíteni szokott berohadt csavaroknál.

2014. aug. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Hideg motornál próbáld meglazítani De előtte kopogtasd meg egy kiskalapáccsal a csavar tetejét
2014. szept. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

megemeled az autót picit, hogy legyen helyed,


a fentiekből a hosszított csöves kulcs, ütvecsavarozó (gumisnál megkéred, hogy kis nyomatékkal tekerjék ki)


VAGY saját nyomatékkulccsal HIDEG MOTORNÁL, picit csavarlazító+ kicsit öngyújtóval a deklit melegíted (de előtte letörlöd, nehogy továbbégjen...)


A saját matizomon NEM tudtam megoldani a csavart 2x sem, pedig 20 éve csak akkor viszem olajcserére máshoz, ha

-nem érek rá és nem várhat.

-nem férek alá.

- a szerelő mást is csinál rajta és időben ő gyorsabban végez, nem tartja fel míg csorog, tud mást is csinálni

2015. nov. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!