Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az alacsony fordulatszámon...

Az alacsony fordulatszámon közlekedésnek lehet-e kellemetlen következménye?

Figyelt kérdés
Dizel motoros autón tanultam vezetni és most egy benzinest vezetek. Rájöttem, hogy hamarabb kapcsoltam fel és ilyenkor erőlködött a motor. Sajnos már mentem vele így vagy 2000 kilométert. Most már szerencsére megtanultam de azért érdekel, hogy lehet-e ennek valami kellemetlen következménye az autóra nézve?
2010. jan. 15. 17:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A legfőbb problémát az jelenti, hogy alacsony fordulatszámon az autó olajszivattyúja kis mennyiségű kenőanyagot szállít (nem tud mit tenni: a főtengelyre van kötve). Ha azonban ilyenkor nagy a terhelés, a kenés elégtelen és "besül" a motor. Viszont ez a jelenség akkor szokott fellépni, mikor valaki "csörömpölésig" engedi leesni a fordulatot és tartósan úgy közlekedik. Abban az esetben már akár 2000 km is képes csodákat művelni: a vezérműtengely csapágyazása és bütykei, valamint a főtengelycsapágyak elég rendesen berágódnak.
2010. jan. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha nem hallasz semmi fura zajt a motorból,akkor nem lett semmi baja. Jót...biztos nem tesz ez neki(esetleges alacsony olajnyomás),de nem hinném hogy ennyitől károsodott volna.
2010. jan. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Én mint hozzá nem értő észrevehetem valahonnan, hogy baj van vagy nézessem meg szerelővel?
2010. jan. 15. 17:46
 4/13 anonim ***** válasza:

Kuplung csapágynak, szelepeknek nem tesz jót.


Motort lekormolhatod...

2010. jan. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
annyira nem lehet vészes, kb milyen fordulatnál váltottál, hanyast?
2010. jan. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hallottam a lekormolásról de nem tudom, hogy kell csinálni.
2010. jan. 15. 21:23
 7/13 A kérdező kommentje:
2000 körül váltottam és ez benzinesnél alacsony.
2010. jan. 15. 21:27
 8/13 anonim ***** válasza:
A váltod nem kultiválja legfőképp,szoró olajzás alacsony fordszámon karcsú.
2010. jan. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha nem észlesz semmi rendelleneset, nyugodtan használd.

Az autónak ki kell bírnia, nem mehet tönkre ennyikétől.

Általában egy benzinest 2-3000 között szokás használni,a lényeg alacsony fordulaton ne adj nagy gázt.Előzéskor, és erőteljes! gyorsításkor hagyd "kipörögni" 4-5000 ig.

Városban én is max 3000 ig forgatom, da gyakran haladok 2000 alatt is állandó sebességgel, (benzintakarékos)Gyorsításhoz pedig visszaváltok.

Ennyitől nem károsodhat egy motor.

Kb 200 000 km.-t vezettem már.

2010. jan. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ezek szerint ha 50 km/h állandó sebességgel haladok akkor mehetek 2000 alatt is? Lakott területen akkor mehetek 4-essel is?
2010. jan. 16. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!