Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik motort ajánljátok?

Melyik motort ajánljátok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most készülök letenni a jogsimat (A1),és nemtudom milyen motort vegyek majd. Én 3 motort néztem ki eddig,és ezek: Yamaha YZF-R125 , Honda CBR 125,és ami a lejgobban tetszik,az az Aprilia RS 125. Igazából az utolsóba beleszerettem,de mindenki azt mondja,hogy az olasz motorok szarok,és hogy nagyon drága a tankolás,és a javítás sem olcsó,meg mondják hogy mindig van vele valami baj,de hát sebesség és kinézet a fő nállam,és ebben szerintem az Aprilia RS 125 veri a másik kettőt.. nektek mi a véleményetek erről a háromról,vagy esetleg mit ajánlotok még? A1-es jogsihoz!

2014. aug. 27. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:

A1-el nem vezethetsz 125-ös RS-t. Ez könnyíthet a dilemmádon.


Yamaha vagy Honda? Nekem a Honda tetszik jobban, de innentől már tényleg csak ízlés kérdése.

2014. aug. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
En is ilyen cipoben jarok, nekem is az RS tetszik, de sehol se talalok 11kWost... Ezert valoszinuleg Yamaha lesz
2014. aug. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam hogy,mivel ugye 125 ccmes,és írták pár helyen,hogy gyárilag 15 lóerő van írva,hogy vezethetem:o de akkor ezekszerint ez füstbement:D akkor már csak a másik kettő közül kellene dönteni
2014. aug. 27. 14:19
 4/9 A kérdező kommentje:
igen,az a legnagyobb baj vele,hogy seholsincs 11-es:s viszont nagyonsok ember szerint a Yamaha YZF-R125 az egyik legszebb 125-ös motor,és ezzel tényleg nem vitatkozok. Már csak megkéne tudnom mind3 motor végsebességét.
2014. aug. 27. 14:39
 5/9 anonim ***** válasza:
2014. aug. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
nekem egy nagy kedvenc motorom van ami szép is a Yamaha Tzr 125-ös meg az MZ ETZ 125-ös
2014. aug. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon jó az RS 125, csak inkább pályára való. Nagy a szervizigénye és az olasz motorok nem szarok, csak karban kell tartani őket. Egy széthajtott motornál nem csoda, ha egymás hegyén-hátán jönnek a kiadások.

A tankolás sem olcsó. 5 alatt nem hinném, hogy kijössz egy fojtás nélküli RS-sel és akár a 8-9 litert is bekapja nyélen. Fojtással elvileg 100 körül megy, anélkül 140 környéke. Tuningolni lehet, ott határ a csillagos ég, láttam már olyan RS125 -t, ami 240-et ment. :)


Én a 4T Yamaha YZF-R125 támogatnám. 3 literes átlagfogyasztás és az is megy ám 100-110 körül. Amúgy meg nem mindegy mi a vége? Nincs is meg a motor, de már száguldozni akarsz. Ez nem lesz jó, ezt tipikus vérpistike hozzáállás (nem sértésnek írom, csak ne így állj hozzá).


2T vs. 4T harc ez nem eldönthető. Ez egyik ebben, a másik abban. 15-16 éves lehet, ha A1-et teszel. Úgy számíts, hogy pár év múlva már nagyobb kell, hamar kinövöd a 125ccm-t.

2014. aug. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok,pont ez a 3 tetszett nekem is.De szerintem a CBR a jobb.

Aprilia jó motor.Csak hát a fogyasztása kicsit nagy,és drága a szervizelése.

Cbr ről azt hallotam hogy nem egy kanyarvadász motor.De jól megy

2015. aug. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Bocsi most láttam hogy tavalyi kérdés :D egyébként melyiket vetted?
2015. aug. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!