Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom h melyik sebesség...

Honnan tudom h melyik sebességre kell váltanom? Nemsokára el szeretném kezdeni a jogosítványt, de félek, hogy pl. megyek 70-el, akkor hányasba kell mennem. Ezt megtanítják vagy nekem kell tudnom. Ti hogy voltatok/vagytok ezzel?

Figyelt kérdés
Félek egy kicsit..

2014. szept. 21. 13:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem nem tanították külön. NEm volt olyan, hogy x km/h-tól y km/h-ig a z sebességi fokozatot kell használni, ha erre gondolsz. Nem is lehet így egzaktul meghatározni. Sok mindentől függ, pl hogy emelkedőn vagy lejtőn mész. Gyorsítani akarsz, csak tartani a sebességet, vagy épp motorfékkel lassítani.


Általánosságban elmondható, hogy ha nagyon mélyen búg a motor, nem gyorsulsz gázadásra, esetleg rángat, akkor válts vissza! Ha nagyon hangosan pörög és szintén már nem is húz annyira, akkor válts föl egyet!

De így leírva bonyolultabbul hangzik, mintha csinálod. Egy-két út alatt rá fogsz érezni és nem fogsz rá különösebben figyelni, megy automatikusan mint a járás.

2014. szept. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez nem igy működik, minden autónál más és más, majd ha megkezded a jogsit, akkor meg fogod érteni a dolgot.

Van hogy ötösben poroszkálunk 70-el, de előzésnél viszont már 3-ba kell rakd, hogy igazán meg tudj indulni, pláne gyengébb autónál.

2014. szept. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!