Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történne ha Suzuki sepia-n...

Sorted23 kérdése:

Mi történne ha Suzuki sepia-n kicserélnem a gyári variátor görgőket amik gyárilag 6,2gr osok könnyebekre mondjuk 4,5-5,2gr osokra?

Figyelt kérdés

2014. okt. 5. 00:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tenne jót,mivel ezek a kis görgők elég jól kivannak oda találva. Amúgy miért akarod kicserélni?
2014. okt. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
semmi gond nem származna belőle, annyi hogy gyorsabban gyorsulna, de a végsebesség csökkenne valószínüleg
2014. okt. 5. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Jobb lessz a gyorsulás, de túl könnyűt ne rakjál bele mert akkor a végsebessén nagyon lecsökken.
2014. okt. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Jobb lessz a gyorsulás, de túl könnyűt ne rakjál bele mert akkor a végsebesség nagyon lecsökken.
2014. okt. 5. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Bocs amiért kétszer kültem el.
2014. okt. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Vida Sándor ***** válasza:
Vettem egy variátort komplett, 12 grammos görgők voltak benne, de nem volt gond, mert kopott volt az ékszíjam. Amikor viszont kicseréltem az ékszíjat is, annyira gyenge lett, hogy lábbal rá kellett segítenem, amikor indultam, de 40-nél már ment, mint a güzü. Könnyű görgő nagyobb fordulatnál kapcsol, nehezebb pedig kisebb fordulatnál. Amúgy szerintem a végsebességet nem befolyásolja, mert a végáttétel nem változik. Legfeljebb, ha a nagyon könnyű nem tudja kitolni teljesen a variátort.
2014. okt. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
értem szóval ha könnyebet rakok bele akkor gyorsabb lesz de kisebb lesz a végsebessége ha meg nehezebbet akkor meg lassan gyorsul nagyobb végsebességgel jól értelmezem? amúgy érdemes kicserélni?most lett benne minden cserélve hengerszettől fogva a gyertyáig teljesen új van benne minden kb 60-70 km lehet kb a blokjában
2014. okt. 5. 11:23
 8/11 Vida Sándor ***** válasza:

Mint fent említettem, nem változik a végsebesség.A végáttétel ugyanaz. Lásd: Könnyű görgőnél 7000 fordulaton kezd váltani, 9000-nél eléri a végáttételt, 11000-nél eléri a max fordulatot, mondjuk 60 km/óra. Nehéz görgőnél 5000 fordulaton kezd váltani, 7000-nél éri el a végáttételt,/itt a kisebb fordulatszám miatt lassabban megy/, 11000-nél eléri a maximumot ami 60 km/h.

Tehát a 6,2-es görgő a tökéletes. Ha kopott az ékszíjad, érdemes lecserélni, mert a szélesebb ékszíj jobban kimegy a variátoron, ott nagyobb lesz a végsebesség, mert növeled a végáttételt.

Én ezer lehetőséget kipróbáltam már.

2014. okt. 7. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
értem akkor a 6.2 görgőnek szerinted maradnia kellene?az ékszíj az új 200km lehet benne
2014. okt. 7. 15:15
 10/11 Vida Sándor ***** válasza:
Szerintem jó a görgő. Ékszíj szélesség 16,5 mm. Ez számít.Legalábbis a végsebesség szempontjából. Na és, hogy a variátor ne legyen kopott. Kisebb görgővel induláskor gyorsul jobban, nehezebbel 40 felett.
2014. okt. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!