Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Golf V 1.9 PDTDI vagy VW...

VW Golf V 1.9 PDTDI vagy VW Golf VI 1.6 CRTDI? Melyik a jobb, megbízhatóbb?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy melyik jobb konstrukció, megbizhatóság szempontjából, illetve fogyasztás is érdekelne. Valamint súlyadó, biztosítás melyikre drágább? Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni? Kb 2,5 milla a keret... Vagy mást ajánlanátok helyette?

2014. okt. 11. 22:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mind a 2 nagyon jó megközelítõleg ugyan annyit birnak. Talán a PD erõsebb. Viszont a CRTDI-t könnyebb fenntartani. A fogyasztása az 1.6-osnak talàn egy fél literrel kevesebb. Azaz a Pd kb 6.5 a CR meg kb 6. Az a baj a PD vel hogyha szétmegy a befecakendezés akkor azt így egybe lehet kicserélni és az 180.000ft hengerenként, a hasznàltat meg nem érdemes megvenni. Azért ez nagy különbség a 20-40.000ft-os porlasztócsúcshoz képest.
2014. okt. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Azért a nagynyomású szivattyú vagy egy CR injektor sem 20 000-res költség :D


Én inkább az 1.9 felé hajlok.

2014. okt. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
És esetleg más gyártó dízelje? Mert max 6-7 éves autót szeretnék...és hasznaltauto.hu-n nem találtam sok 1.9 PD TDI-t... :(
2014. okt. 12. 00:01
 4/15 anonim ***** válasza:

A CR-dízelt választanám mindenképp.

Az adó a teljesítménytől és az autó korától függ.

A biztosításnál nem releváns, hogy CR vagy PD. Ott inkább a te adataid a mérvadóak.


Nekem egy 1.7CDTI Opelem van. 216e-nél tart a km-számláló, eddig gond még nem volt vele. Ha nem ragaszkodsz a VW-hez ebből 2,5 millióért már 3-4 éveseket is kapsz...

2014. okt. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A PDTDI a "20 legrosszabb motor"-között van a Totalcar listája szerint.A 2004 utáni Pd elem gyakran elromlik,ilyenkor az autó mozgásképtelen,javítás ára horror.
2014. okt. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Milyen Opeled van? De sajnos nagyon ragaszkodom a VW-hez, de...Nem tudom mi legyen. Amúgy első autó lenne a nevemen... 20éves vagyok.
2014. okt. 16. 00:40
 7/15 anonim ***** válasza:
Astra H, 5 ajtós, Cosmo felszereltségű, sport futóművel, sport fokozattal, plusz azon felül még jó pár gyári extrával.
2014. okt. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nekem abba az a bajom, hogy nem túl nagy benne a hely, meg középen nem tetszik a narancssárga kijelző :/
2014. okt. 16. 14:19
 9/15 A kérdező kommentje:
Valahogy egy G5-öt tágasabbnak érzek sokkal...
2014. okt. 16. 14:20
 10/15 anonim ***** válasza:

A narancssárga az nekem se! Nem is olyanom van. 7"-os színes kijelzőm (CID) van, gyárilag. Megjeleníthető rajta a keréknyomásoktól kezdve az aktuális térképekig, GPS információkig minden. Utólag ilyet nem nagyon érmi szerintem betetetni. Legalábbis új alkatrészekkel biztos nem, mert csak a kijelző valami 600.000Ft. Horror! De bontottan is hat számjegyű mindennel az ára.


Az hogy ki mit érez tágasnak vagy szűknek ralatív. Sok autóban ültem már, céges autóként is használtam jó néhány típust. Szerintem a helykínálata átlagosnak mondható. Négy ember hosszútávon is kényelmesen elfér benne. Ráadásul az enyém bőr sport üléses, aminek az oldaltartása is nagyon jó. Sokkal jobb, mint az alap szövet ülés.

2014. okt. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!