Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudnátok extra alacsony...

Thepityu kérdése:

Tudnátok extra alacsony fogyasztású, és fentarthatóságú autókat mondani 600000 ig?

Figyelt kérdés

2014. okt. 13. 06:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

opel corsa c 1.2 ami tipptopp nincs olajszaga a kipunak.

havereban tobb mint 200ekm van es nagyon jo. o a masodik tulaj, elso a volt fonoke volt.

2014. okt. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

A Swifthez valamelyest hasonló a Yaris, gyakori, könnyű hozzá alkatrészt találni, hasonlóan jól fogyaszt, csak picit drágább, legalábbis amikor mi vettük vagy 2 éve a kicsikét (1.0-s benzinest), akkor határozottan többe volt, mint a régi, nekünk ronda Swift. Ereje speciel nincs az ilyen apróságnak, speciel nekünk ez nem volt szempont. Persze van belőle nagyobb is. De a 600 ezer már elég nagy összeg ahhoz, hogy erősebb autók is bejöjjenek, de azokhoz már nem értek.

Extra alacsony fogyasztás alatt nem tudom, mit értesz, amúgy arra jobb a dízel (Yarisnál mindenképp, a dízeles tulajok mesés számokról regélnek néha)... Nekünk jó, ha 4 liter alá tudunk menni a benzinessel, de ahhoz már megfelelően kell vezetni s persze az se mindegy, hogy milyen évszak van és egyebek. Bár téli fagyban is volt már ekkora a fogyasztás, de annak keményen megvoltak a feltételei, főúton inkább 5 fölé ment. 6 literbe már nagyobb sebesség s kevesebb technikázás is belefér egy jól fogyasztó kisebb autóval.

2014. okt. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Charlie O Brien válasza:

Suzuki.


Csodák nincsenek. Ha szerencséd van kifogsz egy jobb fogyasztásút. Megbízható, bárhol kapsz hozzá alkatrészt, általában kicsi a fogyasztása. Én Spuri adalékot is teszek a benzinhez így 1 literrel kevesebbet fogyaszt. Így KM költségben kb. ugyanott vagyok, de csendesebb, jobban gyorsul és kíméli a motort.

2014. okt. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Toyota Yarist ajánlanék.
2014. okt. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Sztányi András válasza:
Nekem 2008-as g astrám van ráadásul kombi de kitud jönni 5,3 l-ből ha nem száguldozok vele.Napi 70 km-t megyek, a munkahelem és a lkakásom közt 3 településen megyek át.
2014. okt. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Napi 80 km-re dieselt ajánlanék. Kis SDI VW Polo, Seat Ibiza. ilyesmi. Ha ragaszkodsz a bezineshez, Toyota Yaris.
2014. okt. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Volt SDI polom, 4,5-5 liter között fogyasztott. Benzines ennél legalább 1 literrel többet fogyaszt, tehát naponta 400-500 Ft-ot kivesz a zsebedböl, ami havi szinten legalább 10000Ft. Valamint ez évi 16-20 ezer km, amit szerintem egy dízel motor, ha megkapja a 10ezrenkénti olajat, sokkal jobban tolerál.
2014. okt. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Aki a Citroen BX-et ajánlotta, azért szétnézhetett volna még a piacon. A legfiatalabb példányai is elmúltak 20 évesek, egyre ritkábbak, amik meg jó állapotban vannak még, azokat biztosan nem is adják reális áron. A BX inkább márkafanatikusoknak való.

A Corsa már jó ötlet, eléggé megbízható, igénytelen konstrukció, kínálat is van belőle gazdagon.

A Yaris is jó, csak drága, még ha jogosan is. De azért a Toyotát is ugyanúgy el lehet pusztítani, mint minden mást, tehát nézd meg, mit veszel. Yarisból 600 ezer-ig nagyon a kínálat alját tudod csak nézegetni - nem biztos, hogy azokat érdemes.

Matiz: egy lány ismerősöm akart venni, de az autószerelő haverom 10 másodperc alatt lebeszélte róla. Sok szaladgál ebből is, és annyira talán mégsem rossz, de akkor már inkább Corsa vagy Swift.

Swift (a régi kasztnis): az tuti, hogy ennél nem nagyon találsz ár/érték/fenntarthatóság szempontjából jobbat. Nem azért mondom, mert nekem is az van. Mielőtt megvettem, bármit szerettem volna, Swiften kívül. Aztán ez lett, mert jó áron találtam. 3-4 évenként lerohad alóla a kipufogó, aztán vagy meghegesztik, vagy le kell cserélni az egészet, néhány tízezerért. Ennél többet nem költöttem még rá 5 év alatt, amióta használom. Eseményszámba megy, ha bármi javítanivaló akad rajta. Egyszer elromlott az egyik ablakemelő (elektromos), elvétve kiég egy izzó, egyszer a központi zár nem nyitotta-zárta a bal hátsó ajtót. Soha nem fizettem (a kipufogón kívül) 5 ezer forintnál többet javításért. Az olajcsere többe kerül, mint amit javításra kell költeni :) (Egy 25 éves Citroen BX azért biztosan nem ennyire problémamentes.) Azon kívül minden szerelő ismeri a Swiftet, könnyű javítani (ez is szempont, mert munkaórát is számolnak egy szervizben), és abból is nagy a választék. Ráadásul sok megkímélt van még ezekből is, mert nagyon sok ember első "komoly" autója volt a Lada-Trabant-Wartburg után, és vigyáztak rá.

600.000 Ft-ért már tudsz válogatni, de hagyjál magadnak 100-150 ezer forint tartalékot is, az ilyenkor jelentkező pluszköltségekre. Átírás, eredetiségvizsga, apró javítanivalók mindig vannak. És kérdezz meg valaki hozzáértőt, vidd magaddal egy autóhoz értő haverodat vásárláskor, aki kiszúrja a hibákat, a korábbi törések nyomait, stb.

2014. okt. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos választ,várom azért még az ötleteket.Fiat puntón is gondolkodtam.
2014. okt. 15. 06:14
 20/22 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért nem jutott eszembe hamarabb ez a cikk. Nagy segítségedre lesz remélhetőleg: [link]
2014. okt. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!