Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy Simson alkalmas lehet...

Egy Simson alkalmas lehet ilyen szintű napi használatra?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy kismotort munkába járáshoz. Napi 25-30 kilométert mennék vele. Azért gondoltam a Simsont,mert az út nagy része városon kívül megy és oda jobb egy váltós motor. Vagy inkább nézzek valamilyen robogót? (pl Malaguti f12,Piaggio Liberty stb.)

2014. okt. 24. 19:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne alkalmas a Simson? Legfeljebb a kis sebessége lehet frusztráló, mert minden autó meg fog előzni, tehát ilyen kis motorokkal potenciálisan nagy veszélyben vagy.
2014. okt. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Manapság már egy Simson nem bírja,utángyártott ócska alkatrészekkel.

Melegszik,csörög,főtengelyes,tűgörgős,csaszeges lesz.

Km-enként gyertyaslussz,és megy 60-at üveghangon,de 40 max. az ajánlott,ha 1 hónapnál tovább kell.

Imádtam a Simsonokat,nem szídásból írom,nemrég adtam el az enyémet,mert elég volt...

Inkább vegyél egy korszerű mocit.

2014. okt. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És akkor milyen robogót ajánlotok? Szívem szerint valami nagyobbat vennék de csak B kategóriás jogsim van.
2014. okt. 24. 20:30
 4/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok ismét.

Nem tudom,hogy állsz anyagilag,inkább kicsit gyűjts még,de mindenképp valami jobb minőségű mocit vegyél.Én személy szerint nem ismerem a robogókat,csak Simsonom volt.

Ha itt,vagy a neten nem kapsz jó válaszokat,kérdezz meg valami motorszerelő szakembert ez ügyben.

De vigyázz,mert azok között is van széthajtott roncs.

2014. okt. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én se ajánlom a simsont mert nem megbízható .

A malaguti f12 jó motor, munkába járáshoz tökéletes.

2014. okt. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ős simsonosként védelmembe kell vegyem a típust.


A dolog lényege,hogy egy simson mindennnapi használat során nem köpi a gyertyát,nem rohad le,nem dugul el,/már ha ismeri a tulaj a benzinszűrő fogalmát/,és kitakarított kipufogóval tisztességesen is megy.


Ezzel szemben mindig megy az óbégatás,miután 1 hónapig rohasztják kint a fészernek támasztva, majd "ménemmegy ménemmegy" felkiáltással nekiesnek egy csavarhúzóval,és az összes csavart eltekergetik rajta,amit csak találnak,hátha be fog indulni...

Ha rendszeresen használod,akkor az égvilágon semmi baja nincs,oké az utángyártott fos bowdenek valóban hamarabb feladják,és gyertyából is ki kell fogni a jót,mert 2 vadiúj gyertyából 1 biztos hogy szar.

Üdv:egy futár

2014. okt. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szóval ha találok valami normális állapotút azzal ennyit is tudok menni naponta? Mert akkor mindenképp Simsont veszek.
2014. okt. 25. 08:29
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha meg akarsz tanulni motorozni, akkor SIMSON!


Íme az enyém:


http://www.youtube.com/watch?v=EWZmMX2fexA


Napi 66-70 Km használattal, munkábajárásra. Idén a rossz idő miatt nem sokat tudtam használni, de ha megfelelően karbantartod és nem húzod tök nyélen, akkor elvisz A-ból B-be.


Ha pedig alkatrész kell:


[link]


Itt jó minőségű MZA és ALMOT gyártmányokat találsz.

2014. okt. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha karbantartod a Simson-t semmi baja nincs.Igen sokat dob rajta, hogy ki mennyire használja a benzinszűrőt stb. Fura nekem nem köpi a gyertyát :D nekem nem áll meg. Egy jól belőtt gyújtás drágább de minőségibb (CSAKIS) NÉMET alkatrészek és nincs ott baj (, na meg a tárolás se mindegy).
2014. nov. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Vegyél Alfát, vagy Deltát. Mind a kető jól bírja a mezőutat is, és olcsó is.
2016. aug. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!