Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nemrég vásároltam egy Simson...

Nemrég vásároltam egy Simson S51-et, és le voltak húzva a gyújtás kapcsolóról a vezetékek, mit hova kell kötni?

Figyelt kérdés
megszakítós, és 2 darab vezeték van, egyik a trafóba megy a másik az alaplap irányába
2014. okt. 26. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Tessék:

[link]

Örülök, hogy megkereshettem neked is.

2014. okt. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
sajnos nem segített, esetleg valami más megoldás?
2014. okt. 27. 17:37
 3/7 anonim ***** válasza:
A más megoldás az, hogy elviszed egy szerelőhöz, hiszen ha egy magyar nyelvű rajz alapján - aminél még külön a gyújtáskapcsoló képe is ott van - nem tudod bekötni, akkor reménytelen!
2014. okt. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nekem korántsem úgy néz ki az elektromos hálózat, ahogy a képen van, nekem a töltő tekercsről jön egy piros vezeték, meg a trafóról egy narancssárga, és ennyi ( ez a kettő kábel volt a kapcsolón, emlékszem, és akkor működött amikor megvettem, biztos a haza szállítás alkalmából esett le)
2014. okt. 27. 19:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Öcsén neked egyedi Szimód van! Két vezeték és ennyi? Ha nem tudod a rajz alapján bekötni akkor tényleg ne kezdj hozzá.

Amúgy meg ha a színektől eltekintesz, de tudod hogy honnan jön a vezeték akkor elég egyszerűen lenézhető a rajzról hogy hova is kell kötni.

Látatlanba is azt mondom hogy nem a töltőtekercsre megy a vezetéked hanem a gyújtótekercsre, már csak azért is mert anélkül ritkán szokott menni.

Próbáld meg ezt a két vezetéket összekötni és ha így meg akkor már csak egy test kell ahhoz hogy le is tudd állítani.


Ha működik, akkor e két vezetéket a gyújtáskapcsoló 2-es lábára kösd, a testet meg a 31-esre.


Nem ártana azért valami világítás is rá nem?

2014. okt. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
lehet hogy én vagyok a hülye, de a piros vezeték a kondenzátorra van kötve, és úgy megy a gyújtáskapcsolóra... azt hova kellene kötni?
2014. okt. 28. 11:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Figyelj!

A kondi, a megszakító és a gyújtótekercsed össze van kötve (mint a rajzon)! Ez az a vezeték amiről beszélsz (a belinkelt rajzon barna/fekete, nálad piros). Ezt a vezetéket kösd a gyújtáskapcsoló 2-es lábára. Ami pedig a trafóról lifeg (a rajzon barna/fehér, nálad rózsaszín) azt szintén ide a 2-es lábra. Ekkor már indulnia kell a motornak ha elfordítod a gyújtáskapcsolót 1-es vagy 2-es állásba. Gyújtáskapcsoló állásai fentről lefelé:

0 - nincs gyújtás, motor leáll

1 - gyújtás, motor jár, irányjelzők működnek

2 - gyújtás, motor jár, irányjelzők működnek, világítás működik

3 - nincs gyújtás, motor leáll, helyzetjelző világít


Persze nálad két vezetékkel ne álmodj világításról.


Hogy le is tudd állítani ne felejts el egy testet adni a 31-es lábra a gyújtáskapcsolón, különben hiába kapcsolod 0-ra vagy 3-asra a motor járni fog. Szivatóval persze leállíthatod, de nem túl egészséges a gyertyának.

2014. okt. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!