Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eladtam egy autót, papírboltba...

Eladtam egy autót, papírboltban kapható rendes adásvételivel. Erre felhívott a vevő, hogy rossz az autó, fel fog jelenteni. Többi lent. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Eladás előtt kipróbálta, aláírta, hogy a megtekintett állapotban vette meg. Kipostáztam a törzskönyvet, de nem vette át. Hogy kerül így le a nevemről?
2014. okt. 28. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Bemész a tokmányirodába az adásvételi egy példányával aztán bejelented, hogy eladtad.
2014. okt. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt már bejelentettem, de azt mondják az okmányirodában, hogy törzskönyv nélkül nem tudja átíratni.
2014. okt. 28. 11:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Na várjál csak. Most a feljelentést kérdezed, vagy a törzskönyvet.


Feljelenthet, de nála van a bizonyítási kényszer. Annak kötelessége a bizonyítás, akinek ez érdekében áll. Ez jelen esetben ő. Ha nem tudja hitelt érdemlően bizonyítani, hogy átverted, mehet a fenébe.


Törzskönyv: Hogyan küldted el, ha nem vette át, de nálad sincs?

2014. okt. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na és? Elküldted a törzskönyvet, neki nem kellett, az ő baja.
2014. okt. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Eladásnál az adásvételin kívül nem kell semmi neked. Nem átírni fogják, hanem leírják a nevedről. á

Átírnia az új tulajdonosnak kell. Függetlenül attól, rossz-e szerinte az autó, vagy sem. Én azonnal odaadtam a törzskönyvet, amikor eladtam az autómat. Az ügyfelen meg szépen leírták a nevemről.

2014. okt. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az adásvételnél nem volt nálam a törzskönyv, így postán küldtem el tértivevényesen, de visszajött.
2014. okt. 28. 12:20
 7/8 anonim ***** válasza:
A tértivevényt biztos helyre rakd el, később szükséged lehet annak bizonyítására, hogy te elküldted számára a törzskönyvet.
2014. okt. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jelentsen fel nyugodtan, nem megy vele semmire.

A te nevedről már lekerült az autó. Tértivevényt nagyon rakd el, a helyedben a borítékot sem bontanám fel, amiben visszajött a törzskönyv, csak megőrizném.

Azt bebizonyítani, hogy tudtál a hibáról, tehát rosszhiszeműen jártál el, szinte lehetetlen.

2014. okt. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!