Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bocsi de sajnos még egy...

Bocsi de sajnos még egy simsonos kérdés. Valaki segít?

Figyelt kérdés
miért nem megy a starom ha van gyertyahézag. csak akkor indul be, ha össze van ütve a gyertya úgy hogy összeér az a kettő valami(bocs nem jut eszembe a neve) ami között az ívet húzná. hangosan pattogó lila szikra van, de csak addig amig be nem melegszik a motor, mert utána megint van hézag, nameg melegszik is gyorsan. kaptam egy kondit keresztapámtól, 0.22 µf-os. megszakitó új, tekercsel eddig nem volt baj,pipa nélkül is ezt csinálja, meg ráz is rendesen ha megfogom(direkt fogom meg hogy ráz-e) se tekercs, se megszakító nem szikrázik.több gyertyát is próbáltam.mi lehet vele ?

2014. nov. 13. 22:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Gyertya kábel , megszakító vagy annak hézagja. Más nem jut eszembe , nekem is volt simsonom , de mikor 10x volt problémám a megszakítós gyújtással , tirisztorra váltottam :)
2014. nov. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nekem eddig sosem volt olyan hogy ne bírjam megcsinálni. de ez most szétbsz. mexahézagot álítgattam, de semmi. tekercs 2 hónapja még jó volt, tirisztoros gyusza nekem drága.
2014. nov. 13. 22:55
 3/12 anonim ***** válasza:
Cseréld ki a gyertyát.
2014. nov. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
olvasd el a kisbetűst is.
2014. nov. 13. 23:50
 5/12 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a kábel van megtorve. De a gyertyát aztat új gyertyára cserélted. Vagy használtra amit találtál?
2014. nov. 14. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az eredeti trafó nélküli Star gyújtás van rajta?

No mert azoknál el szokott repedni a bakelit átvezető, és félreüt nem a gyertyánál adja le a szikrát. A javításhoz szigetelő szalag nem elég!

No meg ha nem 0,4 mm-es a megszakító hézag, ha mégis csak rossz az a kondi, vagy valami öreg rossz gyertyákkal próbálkozol, akkor előfordulhat, hogy nyomás alatt már nem ad szikrát, holott a szabad levegőn szikrázik!

2014. nov. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nincs trafó. a gyertyákkal mind ezt csinálja 3hónapossal is. gyertyakábel lehet , többel is kipróbáltam de mind használt volt. azzal is ezt csinálta amit fater rometjéről szedtem le, az pedig most is indul vele pöccre. szikrázni sehol se szikrázik, megnéztem rendesen, asztalon van a blokk, korom sötétben sem láttam szikrát, csak a gyertyán, ha nincs hézag, egyébként meg sehol.régen a gyertyakábel meg a hengyefej közt (pipa nélkül persze)még fél centiről is volt szikra most annak is hozzá kell érnie hogy produkáljon valamit. olyan mintha nem lenne elg erő a szikrában egy rendes ívhez.ugyan olyan erősen ráz ha megfogom, de nem úgy mint ahogy szokta, nem érzek kényszert hogy elkapjam a kezemet.
2014. nov. 14. 09:26
 8/12 anonim ***** válasza:
ennyire nem értesz hozzá vidd el szerelőhöz.
2014. nov. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
megcsináltam
2014. nov. 15. 21:23
 10/12 A kérdező kommentje:
8as. kösz. te biztos vágod ha ilyen értelmes választ adsz.
2014. nov. 15. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!