Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift 1.3 GC AC 92LE!...

Suzuki Swift 1.3 GC AC 92LE! Vélemények? Fogyasztás? Végsebesség?

Figyelt kérdés
Nem rég került hozzánk egy 2005-ös Suzuki swift kb 110 ezer km-el, 1.3-as benzines, 92 LE-s motorral, 3 ajtós illetve 4 személyes. Kíváncsian kérdezem, mik a tapasztalatok? Mik a visszatérő problémái, milyen problémák jelentkezhetnek vele? Kb. mennyi lehet a végsebessége? Természetesen nem gyorsulni vettem, csak kíváncsiság. Fogyasztani kb. mennyit fog nekem fogyasztani átlagosan? Mennyire tartjátok fürge autónak? Igaz, hogy a karosszériája nagyon-nagyon gyenge? Válaszaitokat előre is köszönöm! :)

2014. nov. 18. 19:25
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve mit jelent az, hogy GC AC?
2014. nov. 18. 19:26
 2/9 anonim ***** válasza:
Tipikus hibája, hogy a váltóban az egyik csapágy, (amit a kis japán mérnökök alulméreteztek), tönkremegy. Nézz utána, például a totalcar.hu-n is írtak róla, nekem pedig egy Suzuki (és VW) szervizben dolgozó haverom mesélt róla. A nagyobb motorosokban már más váltó van, azokat nem érinti. Fogyasztásról és hasonlókról nem tudok írni, mert én az eggyel régebbi swiftet hajtom.
2014. nov. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Végsebességre szerintem viszi a 170-et, de nézz videókat youtubeon. Fogyasztás sokmindentől függ, de átlagban 7,5-8 liter. Szerintem fürge kis autó, főleg városban. Annyira gyenge a karosszériája, hogy 5 csillagot kapott a törésteszten....
2014. nov. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#2 vagyok: GC a felszereltségre utal, fejből most nem tudom mit tartalmaz. AC pedig Air Condition vagyis klíma.
2014. nov. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nem annyira gyenge a karosszériája, sőt sztem nem rosszabb mint más kategóriabeli kisautó. erre az is utal hogy ezek már nem is olyan könnyűek, mint a "régi" swift. ezek már 1000-1100 kiló körül vannak, míg egy régi swift 750-850, karosszériaváltozattól függően. Fürgének fürge, úgy is reklámozták annak idején, hogy "nagyon megy", ami tényleg igaz persze a kategóriájához mérten.


számszerűsítve:


11 alatt van százon, a vége 175 kmh gyári adat szerint, óra szerint ez kb. 180.


városi fogyi 8 liter kb, országút: 5, vegyes: 6 körül


Jó kis autók, a csapágypróbléma a váltóban lehet igaz, nekem is rémlik vmi ezzel kapcsolatban, de hibátlan autó szinte nincs...

2014. nov. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nem olyan jó/megbízható mint az elődje.
2014. nov. 19. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
GC felszereltségű Szuzikban általában nincs elektromos ablak, nincs fedélzeti computer, csak egy óra, nincs ford.sz.mérő, klíma se mindegyikben van. Nekem is egy full fapados Swiftem van, de nekem teljesen jó, nem hiányolom se klímát, se az elektromos ablakot. Mondhatni kevesebb dolog hibásodhat meg benne, valamit valamiért.
2017. febr. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja és az anyagminősége szerintem teljesen jó, karosszériája is (már "papírból" van, mint az elődje) egyszer kellett kuplungot cseréltetnem, de az nekem volt köszönhető, szó szerint szétgyilkoltam pár éve, amikor elakadtam a hóba, nem volt rutinom. Egyébként más hibája nincs neki, a fogyasztását nem figyelem, kap azért rendesen, sokat megy német autópályán, így 8-9 esetenként 10 litert is bezabálja.
2017. febr. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
már nem papírból*
2017. febr. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!