Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Powerszelepnek mi a lényege...

Powerszelepnek mi a lényege egy kétütemű motorban?

Figyelt kérdés

Hol található ez a motorban? Kipufogóban?

Kis vagy nagy fordulaton van szerepe? Valaki magyarázza el nekem légyszíves.


2014. nov. 21. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
nekünk volt 2 ütemü simsonunk,mznk,trabantunk,wartburgunk,de ezekben egyikben sem volt ilyen powerkütyü,ezt biztosan tudom,
2014. nov. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szerinted ennek van köze a kérdéshez? Nem azt kérdeztem hogynmelyik autókban nincs. Hanen hogyn mi a működési elve.

Úgy tudom hogy a kipufogóban van.nagyobb fordulaton nyit ki. Mikor kinyit akkornmegugrik a motor állítólag. De azt olvastam valahol hogy a power szelepneknkis fordulaton van jelentősége. Szóval akkor hogy isbvan ez? Vlaki magyarázza el nekem

2014. nov. 21. 18:20
 3/8 anonim ***** válasza:
A powerszelep a kipufogónyílásnál található. Alacsony fordulaton lezárja a kipufogónyílás nagy részét, így a nyitási idő lecsökken, a motor töltése javul. Magas fordulaton aztán - típustól függően - fokozatosan vagy egy lépcsőben kinyitja a kipufogónyílást, megnövekszik a nyílás nyitási ideje, ezzel megint csak javítva a töltést. A funkciója tehát az, hogy a kipufogónyílás nyitási idejét a motor fordulatszámának megfelelően változtassa, mert így lehet elérni, hogy alacsony és magas fordulaton is legyen ereje a motornak.
2014. nov. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha nen volna benne power akkor mindig egy bizonyos méret lenne a nyílás. A powerszelenek akkornkis fordulaton van szerepe ameddig zárva van. De miért nem lenne ereje kis fordulaton power nélkül? És miért van az ugrás akkor?
2014. nov. 21. 18:37
 5/8 anonim ***** válasza:
2T motor nem minden fordulatszám tartományban elég erős. Ezeket nagy fordulatra tervezik, úgy van kialakítva a vezérlés. De így alacsony fordulaton erőtlen lenne. Erre jó a power szelep, ez, ahogy az előttem szóló leírta alacsony fordulaton lezárja a kipufogócsatorna egy részét, így ott is használható ereje lesz.
2014. nov. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Anno volt egy Suzuki rg gamma 250-es mocim..

6500-as fordulatig úgyment,mint egy Mz..majd kinyitott a power szelep...és...nemvolt ellenfél.xD

Igaz beszopta a 14 lityót is ha folyamatosan hegyeztem..

2014. nov. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"De miért nem lenne ereje kis fordulaton power nélkül? És miért van az ugrás akkor?"

Azért nem lenne ereje kis fordulaton powerszelep nélkül, mert az óriási kipufogónyíláson át dolgavégezetlenül távozna a keverék. Megérkezik a felömlőkön át a hengerbe, nincs ideje elégni, mert a kipufogónyílás hamar nyit, így csak tódul befelé az üzemanyag a kipufogóba, neked meg nem megy a motor. A powerszelep úgy zárja le a nyílást, hogy a felső pereme lejjebb kerül, ezért alacsony fordulaton is van ideje elégni a keveréknek, még mielőtt a lefelé tartó dugattyú kinyitná a kipufogónyílást. Magasabb fordulaton magasabban nyit a kipufogónyílás, de ez nem okoz gondot, mert ott rövidebb idő alatt is elég a keverék és így marad elég ideje kimenni a kipufogón.

2014. nov. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A powerszelep olyan mint a turbó,csak nem levegőtöbbletet ad a hengernek a kiáramló kipufogógázok hatására adott rmp számtartományban, hanem a henger kipufogószelep felőli oldalon a powerszelep elkezd fokozatosan kinyitni a magas fordulatszámot elérve a beszívott keverék és a kiáramló kipugázok hatására. Alacsony forulaton szelíden gyorsul a motor, csekélyen fogyaszt,de amikor kinyit a power akkor megy mint az állat, ugrik mint a bika és fogyaszt is bőven, nem keveset.

A powerszelepes motorokból a mechanikus power 6500rpm fordulaton nyit, a villanypoweros pedig 7500-on. Na de ez típus- és évjáratfüggő.A mechanikus power hamarabb nyit, olcsóbb,pontatlanabb,megbízhatóbb, de az elektromos power magasabb fordulaton nyit, pontosabb, drágább, nem az egyik legmegbízhatóbb de az igényes karbantartást elvégezve kiszolgál jó sokáig mint a mechanikus powerszelep, de ha nincs megfelelő töltése a motornak,az aksi elégge meg van merülve akkor nem nyit ki teljesen és erőtlenül gyorsul a moci.

2015. okt. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!