Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autóvásárlás 1-2...

Használt autóvásárlás 1-2 éves korig,3-3.5M forintból?

Figyelt kérdés

Közeljövőben tervbe van véve az autóvásárlás. Jelenleg egy 11 éves, ezres Suzuki swiftünk van (jelenleg gazdasági totál káron...nem az én hibámból) A főbb jellemzőkkel keresgéltem a neten, hogy dízel, max 100-120.000km-ig levő futásteljesítmény, 1.5-1.6os motorral, manuális váltó. Ez az autóra vonatkozóan, illetve a belső tere tágas, nagy, kényelmes... Majdnem 2 méter magas vagyok, így nálam ez is fő szempont.


A fő probléma a márka választás. Nézegettem ebben az ár kategóriában, és gyakorlatilag a Német és Japán autók tuti kizárva, pedig jobban örülnék neki, de ennyi rá a keret. Maradtak a többiek, a francia, meg az olasz autók. Nem voltam soha egy francia autó rajongó, de most nyáron kikellet utaznom Brüsszelbe, és ki lett bérelve egy Renault grand scenic 1,5dci. A távolság és a pakolhatóság miatt volt rá szükség. 3 nap alatt 3000km... A Suzukihoz képest azt hittem a menybe vagyok. Eléggé megtetszett ez az autó, de nagyon sokan panaszkodnak, hogy minden baja szokott lenni a francia autóknak. Az olasz autókról nem sok mindent tudok. Azt hallottam, hogy a Multijet motorjuk elég jó, de ott nem tudom h van-e ilyen árban ekkora kasztnis kocsijuk. Nem kell családi kocsi, csak kényelmesen tágas belső tere legyen, meg ne a földön üljek mint kb a suzukiba :))


Esetleg valami más márka, ebben az ár kategóriában, ilyen feltételekkel? Ötletek?


Félreértés ne essék, nem akarok vitát indítani Német VS francia autókról! Köszönöm.



2014. nov. 25. 13:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Nekem egy Octavia jutott eszembe elsőre, nem a világ vége ha nem 1-2 éves, viszont megbízható és simán elférsz benne.
2014. nov. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Skodákat is nézegetettem. Ott nem szokott rosszalkodni a PD? Vagy az inkább a VW tere?
2014. nov. 25. 13:21
 3/11 Ügyet Lenke ***** válasza:
26%
nézz meg egy új kiadású Daciát is, lehet meglepődsz...
2014. nov. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Ugyanaz a motor van a Skoda-ban és a VW-ben is.

Esetleg gondolkozhatnál 4-5 évesben, ott is lehet realitás még 100-120.000 km, és talán olcsóbban is megkapod.


Francia autó kenyérre ken a kényelmével, utasként jó csak. Szerintem maradj a németnél

2014. nov. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy a Daciakba is dCi motor van :) Ha erre gondoltál.


Jaaa, majd meglesem, de nem hiszem hogy egy 4-5 éves autóba ne lenne minimum 100ezer km. Ha van is nagyon kevés.


Nagyon kényelmes is volt, csak azért 12 óra vezetés után már fájt a hátam. Maradnék a németnél csak sajnos az anyagiak is közbe szólnak, de keresgélek.

2014. nov. 25. 13:43
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem is az octavia ugrott be. 3 évesből jót lehet találni ennyiből. Ilyen fiatal Skodákban nincs PD elem, mivel CR motorosak. Egyébként a PD elem nagyon ritkán rosszalkodik (nekem is volt 1.9-es PD TDI Superbem, tudom). A Skodákba annak idjén Bosch gyártmányút tettek, azzal nem volt gond. A Passat VI-ba a 2.0-ás motorba volt Siemens, ami gyári hibás, de a Siemens PD-t a VW ingyen kicseréli meghibásodás esetén, szóval ettől nem kell félni.
2014. nov. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyébként a francia autók is jók, nekem volt Peugeot-om azzal sem volt gond. A kilóméter pedig nem mérvadó. Ha pl egy kizárólag autópályán használt autóban van 200,000 km, az nem lesz jobban igénybe véve, mint egy kizárólag városban használt 50,000 km-es autó.
2014. nov. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen igen, olvastam most neten, hogy a régebbi PD-k rosszalkodtak, az újabbak nem. CR TDI-ről még nem nagyon vannak vélemények, de ha jól tudom azt a Fiattól vették át. Vagy is ezt írták több helyen.


Tegnap volt egy kép neten, ami alatt voltak kommentek. A kép lényege a francia autóról szólt és alatt volt 300 komment aki a Renaultot szidja majd 2 aki isteníti és ez így felváltva... nem tudtam hova rakni a dolgot....


Igen az igaz, csak hát az itteni jó kis Budapesti utak... Autópályán nem nagyon vannak szar résznek, ha csak nem olyan helyre téved az ember.

2014. nov. 25. 16:03
 9/11 anonim ***** válasza:
én a helyedben megnéznék egy Fiat Bravo 1.6 multijet-et elég jó kocsi és nem is drága.
2014. nov. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha ennyit utazgatsz, akkor egy Dustert, van hely a csomagoknak, még el is lehet aludni benne. Ha a németeknek, franciáknak megfelel (viszik, mintha ingyen lenne, csak a magyar sznob makik szólják le), akkor neked is meg fog. Elég megbízhatók eddig legalábbis.
2014. nov. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!