Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit ront egy auto dinamiku...

Mennyit ront egy auto dinamikussagan, gyorsulasan ha 205-os gumival szerelt 15" alufelni helyett fel raknek egy 17" alufelnit 240-es gumival?

Figyelt kérdés
2014. nov. 25. 21:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
245-ös gumival stabilabb lesz,a vonó-fékező erő is nagyobb lesz,de biztos vagy benne hogy ilyen széles gumit akarsz? Jó nem azt mondom hogy egy virslivel kell menni,de ha ez egy kis autó oda bőven elég egy 205-ös szélességű gumi.
2014. nov. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 szántóvető ***** válasza:
érezhetően ront rajta,elvész a megszokott dinamika.az úttartás is romlik gödrös,göröngyös úton,elmászkál az eleje,ellenkormányozni kell.nem biztos hogy elfér a kerék a kerékdobban,az elsőkerék sem biztos hogy el tud fordulni kormányzáskor.megnő a csapágyak,kerékagyak terhelése.
2014. nov. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A szervo is le lesz terhelve vele.
2014. nov. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Wadmalac ***** válasza:

Téli kerekem 15" 195/65, nyári 17" 225/45.


Biztosan több erő kell a szélesebb gumi mozgatásához, de sok okból lehet, hogy ezt nem fogod észre venni.


1. fogyasztás különbséget nem tudtam megfigyelni több év alatt sem. Gondolom azért, mert a téli hideg motoros dúsítós szakaszok plusz fogyasztása kiegyenlíti a szélesebb gumi magasabb gördülési ellenállását.

2. végsebesség? Nem tudom. Magyaroszágon nemigen tudom tesztelni, van-e különbség, meg a téli gurigával nem is mernék 250-ig felpörögni.

3. gyorsulás? Nem tűnik úgy, hogy romlana, sőt. Nekem első kerekes az autó, a jobban tapadó szélesebb gumi nem csúszik meg, nem pörög ki könnyen, ennyiből jobb a vékonynál.

4. a széles gumi rettenetesen vehemensen reagál az útfelület ferdeségére, rossz úton, nyomvályúknál fogni kell a kormányt rendesen, hiába van szervó.

5. a széles gumi a kanyarstabilitást valami csodálatos mértékben javítja, de iszonyatosan jó mintázat kell, hogy nem legyen hajlamos a pocsolyákon felúszásra. Ami nekem eddig bevált, az a Bridgestone Potenza és a GoodYear Eagle F1. Nézd meg, mibe kerülnek ebben a méretben aztán gondolkodjál el, megéri-e ennyit kiadni.

Vehetsz Marangonit meg hasonló "színvonalas" széles gumit olcsóbban, én nem bíznám rá az életem.


Egyébként milyen motorhoz tervezed ezt a kereket? Mert ekkora malomkerék már kívánja ám a lóerőt és nyomatékot. Nekem 3 literes V6 mozgatja a vasat, egy 1.4 kompakt jószág lehet, hogy a negyedik gangot nem pörögné ki ezzel a mérettel.

2014. nov. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 szántóvető ***** válasza:

azt nem csodálom hogy a 3 ezres V6-os kipörgeti a 195-ös gumit.

126-osom volt 2.8-as benzines,a 195 65 R15-össel jobban gyorsult mint a 225 55 R16-tal.

ami a kérdezőt illeti:a fékhatás nem feltétlenül lesz jobb.ahhoz nagyobb féktárcsa és többdugattyús féknyereg+nagyobb betét kell.nekem is gyengének bizonyult a fékem a szélesebb gumikhoz,nem tudtam blokközeli állapotra fékezni a kocsit.

2014. nov. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Wadmalac ***** válasza:

"nekem is gyengének bizonyult a fékem a szélesebb gumikhoz,nem tudtam blokközeli állapotra fékezni a kocsit."


Ez nem jelent romlott fékerőt, csupán a fék már nem tud annyit, amennyire a gumi amúgy erősebb fékkel képes lenne.

2014. nov. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Wadmalac ***** válasza:
Én spec örülök neki, hogy sem fékezésre, sem gyorsításra nem sikítanak a gumik, az olyan vagonereseknek való gumimacsózás. :D
2014. nov. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

""nekem is gyengének bizonyult a fékem a szélesebb gumikhoz,nem tudtam blokközeli állapotra fékezni a kocsit."


Akkor a széles gumi az ABS alternativája :))

2014. nov. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 szántóvető ***** válasza:
persze hogy nem tud annyit hiszen nem 225-ös volt a gyári gumiméret hanem 195 65 r15
2014. nov. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat de amugy egy 2.5 5-os BMW-rol van szo.
2014. nov. 27. 00:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!