Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő vezetőnek olcsó kisautó?

Kezdő vezetőnek olcsó kisautó?

Figyelt kérdés

Új év kezdetén szeretném magam megajándékozni egy kisautóval, viszont annyira nem ismerem ezeket a típusokat, így tapasztalatok érdekelnének, hogy melyikkel járok a legjobban. A fő kritériumok: legyen viszonylag olcsó az alapára (300k körül), megbízható, takarékos motor. Javarészt országúton, de rövid távon (max 50-80 km) lenne használva, így azért szükséges lenne egy kis motorerő is. Nem több száz lóerőre gondolok, inkább csak arra, hogy a forgalom tempóját tudjam tartani és az előzés se legyen körülményes.


Természetesen azt tudom, hogy leggyakoribb ajánlás a Swift ezekhez a követelményekhez, viszont én kíváncsi lennék még más opciókra is, hogy milyen lehetőségeim vannak. Gondolok itt esetleg Twingo, Punto, 106, illetve hasonló kisautókra. A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm szépen!


2014. dec. 19. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, a célnak legjobban megfelelő egy 1.0 vagy 1.3 Swift lenne, utóbbi esetében főleg ha 16 szelepest nézel, akkor azért lesz gond semmivel.


Esetleg Opel Astra F, 1.6-os, gond ezzel sem szokott lenni, maximum fogyasztás több minimálisan csak.

2014. dec. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Swift, de nem rossz a twingo se, főleg a 16 szelepes.
2014. dec. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem Maruti volt az első kocsim. De az már elavult kicsit. Én imádtam!

Most Swiftem van, és meg vagyok vele elégedve. 1.0 motor, nem fogyaszt sokat,olcsó a fenntartása, de pörög ha kell. (Pesten közlekedek vele).


A forgalom tempóját nem a kocsi miatt tudod tartani, hanem a vezetési stílusod miatt. Én jobban közlekedtem a Marutimmal, mint a barátnőm a Passatjukkal (olyan félősen vezetett).

2014. dec. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!