Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra Classic 11 éves,...

Opel Astra Classic 11 éves, fél évvel ezelőtt volt egy baleset, de csak elől a karosszéria sérült, a motorban semmi, még a hűtő sem. De bent a műszerfalon van a kijelző ami mutatja az órát dátumot és a hőfokot ami 54-70 C fokot mutat. Miért?

Figyelt kérdés
Ki lett javítva, olyan mint újon. Gondoltam nem-e az ütközéssel az a hőérzékelő a motorházban valahová olyan helyre zöttyent, hogy éri a motort ami fel van forrósodva. NA de nem találom hol kellene keressem a motorházban a hőérzékelőt. Szerintetek?

2014. dec. 21. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem ne foglalkozz vele. Az a TID hőmérő nem sokat ér. Egy barátomnak állandóan -30 fokot mutat. (Nyáron is.) Nekem meg 85-öt. 100%, hogy elektronikai hiba.
2014. dec. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

De ez most a külső hőmérsékletet mérné?

Annak az érzékelője a lökhárító körül szokott lenni. Simán lehet hogy az sérült. Nem egy drága alkatrész, szerintem egy próbát megérne a cseréje.

2014. dec. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem se. Minek cserélnél valamit ha elromlik. Többszáz embernek jól mér, de ne foglalkozz vele.
2014. dec. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első lökhárító alsó szellőzőrácsának a közepében kellene lennie. Belülről van bepattintva. Lehet, hogy elfelejtették visszatenni és valahol a hűtő közelében van, vagy szimplán csak elromlott az ütéstől.
2014. dec. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, a külső hőmérsékletet kellene mérje. Itt egy link, hogy milyen típusú Opel Astra.Annyi hogy nem kombi mint a fotókon.

[link]


A lökhárító csak elhajlott de azt is vissza tudták tenni egy parányi repedés van rajta csak, ami nem is látszik. Nos ebbe a a lökhárítóba van benne, vagy alul annál a rácsnál?

Köszönöm válaszotokat

2014. dec. 22. 14:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha 11 éves az autó, akkor G Astrának kellene lennie nem ilyennek! Végül is mindegy, mert ennek is ott van az alsó rácsnál, de emlékeim szerint a bal oldalánál. Egy ilyet keressél:


[link]

2014. dec. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Érdekes jelenség, mert most, hogy tél van hidegen indítom a motort be és azonnal 54 Celsius fokot mutat a kinti hőmérő. Ez érdekes. Tehát nem lehet a motor hőmérséklete sem, mert akkor indítom be.
2015. febr. 1. 10:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs a helyén akkor szokása összevissza mérni. Tedd a helyére, de előtte szedd le az aljaztról és nézd meg nincs-e be nedvesedve, mert az is összetudja zavarni.
2016. dec. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!