Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fel lehet egy turbódízeles...

Fel lehet egy turbódízeles autó turbójának a hangját "erősíteni"?

Figyelt kérdés

Úgy értem,hogy a fütyülést fel lehet-e úgymondd hangosítani,vagy hogy jobban hallatszon,illetve a visszaszívó hangot?

Mitől függ ennek a két hangnak a hallhatósága/hangzásának a nagysága?



2014. dec. 21. 17:23
 1/8 Body-Builder ***** válasza:
72%
A hangokat valtoztatni nem igazan lehet egy jó turbo nem futyul hangosan.a hangok a turbotol fuggenek h sima geos vagy valtozo geos.a valtozo geos az tud nagyot szolni de turbo valogatja! leg inkabb a kipuff rendszert lehet ugy okositani hogy szoljon a turbo! esetleg meg turbonyomast ha meg emelteted akkor. de mindenkepp modositott kipuff! legtobben fojtas menteset csinalnak turbodizel ala ott tud szepen huhogni a turbo! bocsi a helyes iras ert de telon vagyok.
2014. dec. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Aha,értem köszi szépen a választ! :)

Ha van még valaki aki tud hasonló válasszal szolgálni írja le nyugodtan.! :)

2014. dec. 21. 18:03
 3/8 anonim ***** válasza:

A gyártók évekig fejlesztették, hogy csendes legyen a motorod, ezt kell elrontani.


1.) Lezárod a turbó olajcsövét és mész pár kört, így garantáltan lesz turbó hangod, de feltöltésed nem nagyon...


2.) Felteszel egy nyitott kipufogó rendszert, akkor kihallatszik a turbó hangja is.


3.) '90-es évekbeli gyökérturbó: átfúrod a kipufogó végét, és áttolsz rajta egy 60-as szöget.


A "visszaszívó" hanghoz lefúvó szelepet kell beépíteni, de azt csak a Homasita áruház polcainak teljes kifosztása után szabad megcsinálni!

2014. dec. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Body-Builder ***** válasza:
49%
a vissza szívó hanghoz td/tdi nel nem kell lefujó szelep eleg egy nyitott sport rendszer es egy változó geometriás turbó pl garett vnt15 vagy garett gt1749v! ezek nem hatalmas turbok megis hatalmas vissza szivó hangot képes adni! lefujó szelepet ha dizelbe akarsz rakni szerintem felesleges! csak mert gyakorlati haszna nincs csak a hang de minek is a hang ha van egy csodas turbonk ami sokkal jobbat szól? egyebkent mijen autoról beszelunk?
2014. dec. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ezt a normális válasz utolsó..

Harkonnen..én nem a tdi-s hüylegyerek vagyok..

Csak egy haveromnak van egy a6-os 2.5 TDi audi-a és annak is amikor vált van egy kis hangja a turbónak..

Nemrég ültem egy másik haverom BMW-jében..3mas BMW 2.5-ös talán..de nem tudom..dízel..és annak nagyobb hangot adott ki a turbója váltásnál..ezért kérdeztem mitől függ a nagyobb hang..

2014. dec. 21. 22:41
 6/8 Body-Builder ***** válasza:
9%
Ja es be hogy levakold a turbó olaj csövét mert mesz par kört es szet robban a turbod! es ha szerencsed meg marad a motorod epsegben....
2014. dec. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Body-Builder ***** válasza:
75%
Igen erre irtam hogy a turbó valogatja! de erre csak valtozi geos turbok kepesek de itt ez nem is kerdes mivel mind a 2 autón az van!
2014. dec. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Harkonnen..én nem a tdi-s hüylegyerek vagyok."


Pedig úgy tűnt a kérdés alapján!

:D

2014. dec. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!