Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hova megy ez a rengeteg autó...

Hova megy ez a rengeteg autó Budapesten hétköznap napközben?!?

Figyelt kérdés
Passzióból köröznek a városban?!? Vagy hova a p*csába mennek hétköznap napközben, amikor a tisztességes emberek a munkahelyükön dolgoznak? Ennyire ráérnek?!?

2014. dec. 22. 13:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%

Leragadtál a '80-as évek elején, amikor még hétköznapokon valóban üresek voltak az utcák... sőt akkor autók is alig voltak.

Passzióból kocsikázók jellemzően nem hétköznap napközben róják a köröket, akiket olyan kor látsz, többségük pontosan azért van úton, mert munkaidő van.

Lehet hivatalba megy, ügyeket intéz, vagy éppen munkából jövet még bevásárolt, beugrott a nagymamához - az egy másik kérdés, hogy akinek autója van az jellemzően többet is használja, mint amennyit valójában kellene (nem busszal megy a nagyihoz)

2014. dec. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Na ezen már én is gondolkoztam!

Egy részüknek az a munkája hogy cégügyeket intéznek, pl könyvelőhöz visznek papírokat, hivatalba mennek. A kisbuszok pl fuvarozók mondjuk egy bútoros cégénél vagy tüzépen. Vannak üzletkötők kis 3 személyes autókkal vagy személyautókkal középvezetők akik napközben többször mennek valahova a városba.

De szerintem ez a forgalomnak csak egy részét teszi ki. Másrészről délutános műszak sincs minden munkahelyen hogy az ember ráérjen furikázni délelőtt. Én pl mindig is egyműszakos munkarendben dolgoztam és délkörül vagy 1kor még javában a munkahelyemen voltam.

Munkanélkülinek meg elvileg nincs annyi pénze hogy autókázzon a városban.

2014. dec. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A plázák, üzletek is tele vannak napközben.
2014. dec. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Most konkrétan 12-13 óra között volt dolgom a városban és elképedtem mekkora a dugó van gyakorlatilag mindenhol. A munkahelyemen előtt a Lehet térnél percenként többszáz kocsi halad el és olvastam valahol, hogy napközben akár 2 millió gépkocsi is lehet bent a Pesten. Persze értem én, hogy valaki a munkájával kapcsolatosan furikázik a városban, de ekkora bazi nagy autóforgalmat én már nem tudok csak ezzel magyarázni. A pláza szintén megérne egy külön témát, hogy mi a fenét keres annyi ember a plázában napközben. Még az ebédidőt megértem (én is szoktam a Westendbe járni kajálni), de pl. délelőtt 10 órakkor? Még ha diákok lennének, de teljesen vegyesbazár. Ennyire ráérnek az emberek? Mi a fenéből élnek az ilyenek? Sok semmirekellő.
2014. dec. 22. 13:58
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne a maiból indulj ki, most már sokan szabin vannak.
2014. dec. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Az tény, hogy most sokan szabin vannak, de máskor sem jobb a helyzet. Máskor is előfordult, hogy munkaidőben kellett autóba ülnöm és akkor is szinte ugyanaz a hatalmas forgalom volt.
2014. dec. 22. 14:05
 7/16 anonim ***** válasza:
Olcsóbb lett a benzin is, ezért bevásárolni se annyira fájdalmas autóval menni. Meg egyébként is az ember szívesebben megy autóval mint ha békávézina kéne főleg több átszállással. Ha sokan így gondolják, márpedig sokan gondolják így annak dugó lesz a vége. Nem ráérésből autóznak, hanem mert konkrét dolga van a sok embernek. Van persze aki csak plázázni megy mert megteheti de nem (csak) miattuk van dugó.
2014. dec. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, egyrészt attól, hogy te nem tudsz megmagyarázni valamit, annak még jó oka lehet.

Másrészt elég erős dolog semmirekellőnek hívni látatlanban a plázákba a lábukat betévő embereket.

1,7 millió ember él Budapesten, plusz napközben jópár tízezer (esetleg százezer) ingázó csatlakozik hozzájuk. Eleve sok a nyugdíjas. Sok turista, átutazó, üzleti ügyeket intéző, konferencián résztvevő, stb ember is van, akik miután vége a hivatalos programnak, vagy még mielőtt elkezdődik elmennek ide-oda, plázáznak. Van aki a kötetlen munkaidőt kihasználva délelőtt tízkor vásárol be, és te csak ezt látod, azt már nem, hogy este 10-kor még nincs otthon.

Ahol ennyi ember van, a plázákban is valaki mindig lesz, főleg ebben az időszakban: rengetegen szabadságon vannak. Nem kell a semmiből rögtön hülyeségeket fröcsögni.

2014. dec. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Vannak olyan munkák, ahol előfordul tervezett üresjárat. Mondjuk egy kevésbé leterhelt laborban előfordulhat, hogy elindít az ember egy mérést, és az két óra mire elkészül, beavatkozást pedig nem igényel, maximum némi felügyeletet. Az odafigyelésre meg lehet kérni egy kollégát, és máris van két óra bevásárolni.

Szóval még egyszer mondom, attól még, hogy a te munkádban nincs ilyen és nem kell autót használnod munkaidőben, jópár tízezer embernek meg igen.

2014. dec. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ezért is tettem fel a kérdést, mert nem tudom magamnak megválaszolni. A laboros munka teljesen érthető. Illetve azok is, amelyeket felsoroltatok. Ettől függetlenül még mindig szkeptikus vagyok
2014. dec. 22. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!