Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51. Mi lehet a gond?

Simson S51. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Teljes motorgenerálon átesett Simsonom nagyon hangos.

Cserélve lett:

-henger (50-es Almot)

-hengerfej(50-es Almot)

-dugattyú(MZA)

-gyűrű(MZA)

-főtengely(MZA)

-szimering (Viton)

-csapágyak (Koyo)

-primer fogaskerék (MZA)


A problémám az, hogy mikor alapjáraton ketyeg (amúgy szépen), akkor is kicsit hangosabb mint volt és ha menet közben elengedem a gázt akkor viszont erősen darálós hangja van. Ha húzom a gázt, akkor ismét szebb a hangja.

Kuplung, váltó, főtengely megfelelően ki lettek hézagolva.


Lehet ez attól hogy a primer fogaskereket (nem a lánckereket!) lecseréltem a kuplungházat pedig nem? A kettőt együtt ajánlott cserélni?



2014. dec. 25. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Az utángyártott hengerrel elve hangosabb lesz a motor, mert más az öntvénye mint a gyári hengeré, kicsi pengősebb már kézzel pöckölve is. Ez az üzem közben vibrációnál meg sokkal jobban hallatszik. Azonkívül ha primert cserélsz akkor azt kompletten kell. Tehát kisfogas + kuplungkosár. Mert azoknak eléggé pontosan kell illeszkedniük hogy ne adjanak hangot, illetve minimálisat.
2014. dec. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
kuplungkosár esetleg nincs kihézagolva.
2014. dec. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az elsőnek köszönöm! Ment a zöld kéz!


A másodiknak is köszönöm, de mint írtam:


"Kuplung, váltó, főtengely megfelelően ki lettek hézagolva."

2014. dec. 25. 20:29
 4/8 anonim ***** válasza:
A darálós hang egyértelműen a primér fogaskeréktől jön.Vegyél használt jó állapotú primért,de legjobb ha kuplungkosárral párban veszed amelyek együtt koptak.De akkor is darálós hangja lesz,ha a primért fordítva teszed fel.Ki kell tapasztalni.
2014. dec. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze, az alap hogy a kisfogast nem rakjuk fel fordítva ahogy eddig forgott, újonan persze mindegy, de leszedéskor nem árt megjelölni. Nem csak darálós hangja van hanem idétlen vonyítós, ahogy engedjük rá a kuplungot, ha valami nem stimmel.
2014. dec. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5-ösnek!


Nem rakhattam fel a kisfogast fordítva mint ahogy eddig volt, mert újat raktam bele.

2014. dec. 26. 18:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Világos! A probléma már tisztázva lett. Azért írtam hogy ha le kell szedni akkor kell megjelölni, nyilván az újat nem jelölgeti az ember.
2014. dec. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 joco5582 ***** válasza:

Nálam is előfordult. De idővel bekopik ez is. Komoly Simsontuningos srácok szerint az utángyártott alkatrészek nem illeszkednek pontosan. De tény hogy mióta egyben cseréltem elmúlt.

Azért ha most pénz idő (hideg is :D) miast nem csereled semmi se tortenik.

2014. dec. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!