Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik motor kényesebb a...

Melyik motor kényesebb a rövid/városi utakra, hideg indításra? (Passat/Bora/Octavia) 1.8T vs 1.9 TDI vs 1.9 PD TDI?

Figyelt kérdés

2014. dec. 30. 14:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%
A dízelek, azok közül meg inkább a PD.
2014. dec. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
15%
Ilyen használatra ha már VW akkor 1.4 vagy 1.6 benzin.. amúgy 1.0 Swift!
2014. dec. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Első!

Miért pont a PD? hamarabb felmelegszik üzem melegre? vagy csak jobban bírja a strapát?

Második!

Az 1.4-1.6 ezekbe a bódékba nagyon kevés!

1.0 Swiftre nem mondok semmit inkább, mert jót nem tudnék!

Egy biztos ilyet még csak véletlenül se fogok venni!

A kérdésben pedig benne se volt, köszönő viszonyban nincs egyik általam feltett autóval se(talán, mert nem is mondanám autónak, inkább egy bódés bicikli)

2014. dec. 30. 14:51
 4/19 anonim ***** válasza:
14%

Városba 4-es Golf 1.6.

Pitsának kell ekkora autó mint a Passat?

Ja megvan... Jampizni.

Suzukit meg nem leszólni, mert nem sok jobb van nála a városba.

2014. dec. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
49%

A dízelek közül egyik sem szereti a rövid távot, hamar megbosszulja magát az ilyen használat.


Rövid városi utakra inkább valami 1,4 alatti benzinest érdemest venni. A Suzukin kívül pedig van még rengeteg alternatíva kisebb motoros benzines autóra.

2014. dec. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Az 1.6-os azon kívül, hogy gyenge, még nem is a legjobb motor!

A hely meg a család miatt kell, ha egyedül használnám akkor tényleg elég lenne a Golf IV. mondjuk a Bora is csak 1 puttonnyal nagyobb egyébként!

Azért nem csak városban járkálnék vele, de tény hogy több lesz a rövid táv, mivel a munkahely 4km-re van(közben meg van vagy 6 lámpás kereszteződés, többnyire sosincs zöldhullám egyik lámpánál sem...

Swiftet hagyjuk már, olcsó kocsi és ennyi az előnye, van itt a környéken elég, mindnek van valami nyűgje, ráadásul városban 50km/h-nál se mondható egy stabil/biztonságos autónak, de ez az én véleményem...


Visszatérve a megtett km-re kb. havi 500-600km megy majd bele ebből majdnem 200km városban!

Fogyasztásra azt is mondhatnám, hogy nem számít, de igazából mindenkinek számít az is persze. A mostani bekéri városban a 10L-t, kint volt már 6,5 is.

Ami miatt váltanék: kicsit újabb, időtállóbb forma legyen, több erőtartalékkal és ha már másikat veszek, kicsit nagyobb hellyel, mert akárhogy is a Hatchback forma nem családi jellegű...

2014. dec. 30. 15:28
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszi inkább mellőzzük a kommentek, majd máshonnan érdeklődök!

Nem azt kérdeztem, hogy mit vegyek!

Konkrét típusokat kérdeztem, amik érdekelnek, de úgy látom akkor inkább az 1.8T mint a dízelek...

Nem olcsón fenntartható autót akarok venni, épp egy ilyet készülök lecserélni!

2014. dec. 30. 15:32
 8/19 anonim ***** válasza:

Kérdező: mit kérdeztél? Hogy melyik a kényesebb vagy melyik bírja jobban? Mert én a kiírt kérdésre válaszoltam.

Nem tudnám pontosan megindokolni hogy miért, de általánosságban az adagolós TDI-k megbízhatóbbak, mint a PD-k. Hogy a hideg ezen változtat e azt nem tudom.

2014. dec. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én mindig azt mondom, hogy inkább PDTDI, mint a régi TDI, de ebben az esetben a sima TDI-t mondanám, mert városban ugye legtöbbet hideg motorral mész, amit a PDTDI nagyon nem bir, viszont a TDI nem olyan érzékeny erre. Az 1.8T is elég kényes a turbó miatt, cserébe városban a csillagos eget is megeszi. Úgyhogy a sima TDI lenne a legjobb.
2014. dec. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Dörmögő ***** válasza:
100%
Én a sima TDI-t mondanám. Az 1.8T benzin le foga zabálni még a gatyád is ilyen rövid távokon. Az 1.8 T is inkább pályára való. Városban alapból megeszik 10 litert, rövid távokon meg az állandó dúsítás miatt rászámolhatsz még vagy 3-4 litert.
2014. dec. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!