Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti elengednétek a fiatokat...

Ti elengednétek a fiatokat egyedül autóval messzebbre?

Figyelt kérdés

Tehát 11-12 éves korától tanítom vezetni autót. 17 évesen levizsgázik. Elengedbétek mondjuk havonta egyszer kétszer autóval iskolába? Iskola 50 km. Vagy haverjához aki 130 kmre lakik? Elengednétek egyedül?

Ki hogy bánik az ilyen dologgal?


2015. jan. 5. 08:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az enyém még csak 8 éves, de én tuti elfogom engedni, persze próbálom úgy nevelni, hogy magától is meglegyen az esze, ne kelljen unszolni, hogy lassan menj, meg hogy vigyázz az autóra, stb.

De ismerek olyan kölyköket, amelyik ha fiam lenne, azt se engedném, hogy a jogsit megcsinálja.

2015. jan. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
El. Azért lesz jogosítványa, hogy használja. Én 17 évesen kezdtem el vezetni tanulni, és vizsgáztam le, 18 éves koromtól napi rendszerességgel jártam autóval a városon belül, de 20 kilométerre lévő iskolámba.
2015. jan. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%

Én is 13 éves korától fogva tanítgatom. Most decemberben lett meg a jogsija, 17 éves. Én tudom róla hogy nem állatkodik, és ahhoz képest "jól" vezet, szóval addig mászkálhatott a kisautóval. Aztán a fa alá kapott egy Skoda Octaviat (nem újat! egy 5 éveset tartozás fejében beszámítottam), aztán azzal is gyakoroltunk hogy megszokja. Aztán bevittem a mélyvízbe, a pesti belvárosba. Itt Kispesten nincsenek azért olyan szakaszok és forgalom amik ott. Ma már azzal ment iskolába, meg elvileg a barátnőjét is hazaviszi.


Már azt tervezgetik nyáron, hogy lemennek Balatonra a nyaralónkba, egyebek.


Nekem is könnyebb hogy nem sír a szája hogy vigyem ide meg oda, és jó hogy van még egy sofőr a családban ha én nem érek rá éppen. Valamint megegyeztünk hogy akkor az autóért cserébe én ihatok, és ő vezet, ha megkérem.

2015. jan. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ja, előző vagyok, a lénye lemaradt. Azért egy pár napra én mindenképpen beülnék mellé, hogy lássam az autókezelési technikáját.

De amúgy persze, hogy elengedném.

Szerintem fontos órákat spórol hogy tömegköz. helyett autóval mehet.

2015. jan. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én 20 vagyok, gondoltam megosztom, hátha segítő válasz lehet.

Na szóval, 14 éves koromban tanulgattam vezetni hetente 1-2 alkalommal kivitt apa pár hónapon keresztül.

Ez a szokás eltűnt, és 19 évesen elkezdtem a jogsit. 3 hónap alatt be is fejeztem elsőre mindent, 2014 nyarának vége felé kész lett, vettem magamnak egy autót. A szüleim úgy vannak vele, hogy addig mehetek, míg normálisan vezetek, magamnak tankolok, és nem csinálok hülyeséget. Persze észnél kell lenni, főleg ha nagyobb köbcentit hajtassz, annó ha visszagondolok 17 éves koromra, amikor haver kivitt engem egy körre a 3000 köbcentis 5-ös BMW-jével, akkor abból álltam ki, hogy "nyomjad nekiiii toljadmár"..

Azóta benőtt a fejem lágya, és a barátnőmhöz járok heti 1-2 alkalommal, ami tőlünk 110 km-re van.

Egyedül. :)


Nekem viszont sokat segített az, hogy normálisan vezessek, mikor a fülembe ültették a bogarat. Tudni kell, hogy errefelé sok irigy ember van, aki szeretné már összetörve látni a kocsimat. Szóval ez is rásegített hogy normálisan vezessek, mert mondták szüleim, hogy röhögni fognak rajtam, ha összetöröm.

Másrészt pedig a felelősség. Ha egyedül mész, akkor is van, mivel mást megölhetsz, és ha nem is te vagy a hibás, azzal a tudattal kell élned, hogy meghalt egy ember. Más hülyeségére is neked kell figyelni, sokszor volt olyan, hogy satuféket kellett vágni, mert rámhúzná a kormányt előzésnél, mert nem fér be, vagy a körforgalomba haladok, és bejön elém mert vakegér. Lényeg ami lényeg, hogy beszéljétek meg vele, hogy ha összetöri nem kap másik autót, megölhet akárkit, szóval észnél legyen.

Már 24000 km van mögöttem, kezdek ráérezni az ízére, és igencsak jó, hogy a szüleim megbíznak bennem, és elengednek akár a balatonra is (ami tőlünk kb 500 km...)

2015. jan. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, az lemaradt még, hogy örülnek a családban hogy van még 1 sofőr, főleg mikor apa dolgozik, anya nem ér rá, és a testvéremet el kell vinni ide-oda. Sok buszozást megspórolok anyáéknak, és néha 2-3 ezer forint benzinpénzzel honorálják ezt :)


Érd el, hogy a fiad magának vegyen egy autót (teljesen mindegy milyet, amit fenn tud tartani) és Ő tartsa fent.

Tankolás, súlyadó, biztosítás, alkatrészek.

Javallom az egyik szülő nevére venni a kocsit, így kb negyed annyi a biztosítás. Igazoltatásnál pedig aztmondani, hogy elkértem anyától.


Bennem így megvan az az érzés, hogy ha állatkodok vele, és valami tönkremegy, akkor nem 2 forint megjavíttatni, meg ha taposom neki, beveri a 14-15 litert is, ami kicsit visszafog :D

2015. jan. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Annyi pénzünk nincs, hogy vegyen egy autót. Egy 6 éves közös családi autónk van. Azt vezetné csak.
2015. jan. 5. 13:58
 8/12 A kérdező kommentje:
Ja a másik meg hogy pár száz ezeré kb csak olyan autók vannak amivel el se merném engedni mert félúton lerobban... A családi autó meg megbízható. Nem is fogyaszt túl sokat.
2015. jan. 5. 14:00
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem csak olyan autók vannak ennyiért.

Nem milliókért kell venni autót, mint én csináltam.. Néha bánom hogy egy olyan autót kapott a segge alá, mint sok család egyelten autója. De vigyáz rá, és tudja hogy normálisan kell vezetni, és ez tetszik. Úgy se kap másikat mostanában. :D

Mondd neki hogy mondjuk 500 000 Forint a keret. Ebből vesz magának egy patent Opelt vagy Fordot, vagy ami tetszik neki, és reális.

2015. jan. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát ez úgy volna hogy tankol a családi autóba mikor menni akar vele valahova. Annyit ami biztosan elég arra hogy megjárja vele az utat. Ha meg úgy látom hogy sokat megy vele. Akkor mondanám neki hogy szálljon be egy kicsit a szervízelésbe...
2015. jan. 5. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!