Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új akkumulátor vásárlása után...

Új akkumulátor vásárlása után is nehezen indul az autó, miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy '98-as Suzuki Swiftem van, 1.0-ás és az elmúlt napok hidegében nagyon nehezen indult be az autó.

Mindig elindult az első alkalommal, de legalább az 5-6-ik felpörgetés után, illetve nagyon lassan és nyögvenyelősen pörgött,

ezért elvittem egy akku szervízbe, ahol bemérték, és kiderült, hogy 330A helyett csak 200A-al működik jelenleg, ami 60%-os teljesítményromlást

jelent, ezért úgy döntöttem, hogy veszek egy újat. A mostani is egy VARTA, szintén 330A. Bár ma hidegebb volt, mint az

elmúlt napokban, de megint nagyon lassan indult be reggel az autó. Szerintetek ez mennyire normális?

Tudom, hogy baromi hideg van (pl. nálunk jelenleg -12 fok), de a többi hasonló teljesítményű autó, mintha egy kicsit

könnyebben indulna, mint az enyém. Lehet itt más gond is?


Köszi előre is.



2015. jan. 7. 07:41
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
-nekünk is volt ilyen,nálunk az önindító volt elkopva,
2015. jan. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bizony, ekkora teljesítmény romlástól még indulnia kellene, nézesd meg az önindítót.
2015. jan. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Az önindítónál lesz a probléma. Először mérj rá az akksira. Ha hidegben 12.5V alatt van, akkor hibás.

Ha az akksi jó, akkor mérj rá az önindító-akksi közötti vezetékre ott, ahol rá van csavarozva az önindítóhoz. Ha ott 12.5V alatt mérsz, akkor nem csatlakozik jól a vezeték, rozsdás, v laza a csatlakozás, esetleg maga a vezeték rozsdás.

Ha ez is oké, akkor az önindítón belül van a gond, kopott a szénkefe, esetleg kezdődő zárlat van benne.

2015. jan. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Wadmalac ***** válasza:
Testkábelek kontaktjait ellenőrizd. Meg persze az akkusarukat is.
2015. jan. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az önindító szénkeféje kopott.
2015. jan. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!