Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ajánlanátok autó típusokat...

Ajánlanátok autó típusokat 3-4 literes fogyasztással és benzines motorral?

Figyelt kérdés
Minden autó érdekelne ami 3-4 liter körül fogyaszt TÉLEN főként!!! Új és régebbi típus is érdekelne!

2015. jan. 7. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Itt nem az a kérdés, hogy az autó mennyit fogyaszt, hanem hogy a te lábad mennyire van ólomból. Egy Peugeot 106-ossal vagy Citroen Saxoval elvileg hozható ez a fogyasztás, ha indokolatlanul lassan közlekedsz, keskeny gumikat raksz fel, esetleg engedélyköteles aerodinamikai módosításokat hajtassz végre az autón (kerékjárati ívek elfedése, stb.)*. Szerintem ez az a kategória, ahol már inkább plusz költség a kis fogyasztás, sem mint takarékoskodás.


* [link]

2015. jan. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én egy ilyen autóról se tudok ami sorozatgyártásban készült.

4,5 liter is nehezen érhető el egy benzinessel.

2015. jan. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Peugeot 106 és citroen saxonak csak a dízel motorja tud 4-5 litert produkálni.

Nagybátyám benzines 106-osa télen eszik 7 litert, nyáron 6-ot.

2015. jan. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Talán egy moped auto de az is dízel.
2015. jan. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Csabesz80 ***** válasza:
Benzinesből én se tudok ilyent de dízelből a közismerten pillekönnyű Peugeot 106 és Citroen AX (vagy Saxo?) igazi éhező művész. Olcsón is hozzájutsz, csak a megmaradt pénzeden végezz el egy nullszervizt. Boldogan használhatod majd éveken keresztül hiba nélkül.
2015. jan. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Igen, azt én is megpróbáltam hangsúlyozni, hogy normál használat közben még a PSA kisautói SEM fognak tartósan 3-4 liter között enni. Ahhoz a sofőrnek is eggyütt kell működni. spritmonitor.de-n is a 2 típushoz tartozó első néhány találat mind hypermilerektől van, a valós adatok úgy 4,2l/100km körüli átlagtól kezdődnek. Persze ha ők is megcsinálták másoknak is menni fog, de autópályasebességen már talán túl nagy a légellenállásból származó veszteség, 50-100 közötti tempónál sík úton valósítható meg a dolog, ha tojást teszel a gázpedál alá. Szerintem ez a mértékű spórolás már nem is feltétlen ajánlatos, mert bizonyos közlekedési szituációkban veszélyhelyzet kialakulásához is vezethet. Nem biztos, hogy jó, ha az ember a fogyasztással van elfoglalva, miközben a forgalomnak haladnia kéne. Ha meg valakit anyagilag hazavág, hogy 4 liter helyett 6 volt az autó fogyasztása, az inkább járjon gyalog. Akik ezeket az extrém alacsony fogyasztásokat elérik, elsősorban versengésből teszik, hogy megmutassák, milyen takarékosan tudnak vezetni.
2015. jan. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

"Minden autó érdekelne ami 3-4 liter körül fogyaszt TÉLEN főként"


el kell szomorítsalak de zet az autót még nem gyártották le!!

2015. jan. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Napkiraly ***** válasza:
A fent említett két dízel francia (persze ezek franciák és dízelek), VW Lupo 3L, Suzuki Alto, Daewoo Tico, Toyota Prius
2015. jan. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
talán egy smart.
2015. jan. 8. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Altom van, de tróger egy konstrukció, baromi drága alkatrészekkel, most 6 körüli fogyasztással (tavasszal 4 volt)
2015. jan. 8. 06:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!