Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó hűtőfolyadék utántöltés,...

Autó hűtőfolyadék utántöltés, mivel?

Figyelt kérdés
2001-es 1.0 Swiftemben a hűtőfolyadék elérte a MIN szintet. Ha desztillált víz + Mol Evox Premium Concentrate fagyálló hűtőfolyadék koncentrátum keverékével töltöm után az jó? Vagy teljesen más kell bele? Csak azért kérdezem mert a kocsit nemrég vásároltam, és a régi autómba ezt raktam mindig, ebbe is jó lesz?

2015. jan. 8. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Ha az autót nem rég vásároltad, akkor cseréld le az egészet. Én megtenném, biztos ami biztos alapon, és csak 2l fagyálló meg ugyanannyi desztillált víz. És akkor legalább biztosan annyit bír ahogy bekeverted.


Ha a tartályban a minimumon van, akkor kb. fél liter bekevert fagyálló is elég, a többi úgyis megmaradna.

2015. jan. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kell kilocsolnod az összes hűtőfolyadékot. Bemész az első autósboltba vagy kútra. Megmérik neked ingyen, hogy hány fokos. Aztán annak megfelelően töltesz utána tiszta fagyállót, vagy vizet, esetleg ezek keverékét, attól függően mit mutatott a műszer
2015. jan. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gondoltam szólok, hogy a fagyállót is érdemes 4-5 évente vagy 200-300 ezer km-enként lecserélni. Ha az autó előélete nem ismert, akkor vásárlás után ezt se árt megcsinálni, és kb 5000-ből meg van.


A kérdező nem rég vásárolta az autót, ezért ajánlottam a cserét.

2015. jan. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 9. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!