Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alkatrészeknek eladhatom az...

Alkatrészeknek eladhatom az autót ha még van rajta forgalmi?

Figyelt kérdés

A biztosító még nem jött ki, addig nem is nyúlok hozzá, de az autó motorja is sérült mikor összetörték, és gondolom totálkárra fogja venni... Na mindegy öreg szekere volt már, de szerettem... Azonban 4 vadonatúj gumi, felni, és egyéb új alkatrészek is vannak benne, amit vagy hasznosítani szeretném a másik kocsira, vagy eladni alkatrészként, és befolyó pénzből a másik autót felújítani, mert az még javításra szorul és én megtudom javítani...


A nagy kérdés hogy ha a biztosító látta és totálkár mond, akkor én szétszedhetem, a forgalomból mennyibe kerül kivonni, s mi kell hozzá? Vagy egyben adjam el, vagy mit tegyek vele, mert kellene a pénz... Amíg nem csinálom meg a másik autót addig nem tudok bejárni dolgozni sem...


Köszönöm szépen!


2015. jan. 14. 07:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Add el egyben, vagy vidd el egy bontóba, különben sose kerül le a nevedről.
2015. jan. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%
Kárszakértő után eladhatod. Akár egyben,akár alkatrésznek.
2015. jan. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Értem, most kaptam sms-t hogy mikor jönnek, ha megnézte akkor eladhatom egyben vagy alkatrészeknek?


A forgalomból a biztosító kivonja vagy nekem kell? És ha alkatrésznek adom el akkor is kivonhatom, nem kell a bontó papírja is? Mert én is szét tudom szerelni, sőt még így több pénzt is kapok érte mint a bontóban!


ksözönöm..

2015. jan. 14. 10:50
 4/12 anonim ***** válasza:
16%

Azt csinálsz vele amit csak jónak látsz,hiszen a te autód.

Akkoris a tiéd marad ha alátétre szétkaptad,senkinek semmi köze hozzá.

Biztosító nem vonja ki,sem a bontó,

Okmányirodába kell elmenj,rendszám+forgalmi+ 3000 ft-körüli összeg.

2015. jan. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Biztosító nem vonja ki,sem a bontó"

Okmányirodába kell elmenj,rendszám+forgalmi+ 3000 ft-körüli összeg."


Már pedig az okmányiroda a bontási igazolás alapján vonja ki végleg a forgalomból, csak bemondásra nem történik semmi, max. ideiglenesen vonják ki 6 hónapra.

2015. jan. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

szóval ha nincs bontóból papír akkor ki sem vonják a forgalomból?


Köszönöm..

2015. jan. 14. 15:51
 7/12 anonim ***** válasza:
15%

Harkonnen kicsit elvagy te tévedve:)

Ha én holnap ki szeretném vonatni végleg az autómat,akkor holnap ki is fogom. Bontóktól totál függetlenül!

2015. jan. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#=:


Gondolod, hogy a kisujjamból szopom?


"A járművek forgalomból történő végleges kivonása


Az ügy elintézéséhez szükséges okmányok nyomtatványok:

A) pont: külön jogszabályban[1] meghatározott M1, N1 kategóriájú, valamint a motoros triciklinek nem minősülő háromkerekű gépjármű végleges forgalomból történő kivonásához szükséges okmányok :

A kérelemhez csatolni kell:

Bontási átvételi igazolás (ha a járművet a külön jogszabályban /1/1990.(IX.29.) KHVM rendelet alapján/ hulladékkezelésre feljogosított kezelőnek átadta

a rendszámtáblát,

a jármű törzskönyvét,

jármű forgalmi engedélyét.

A kérelem benyújtásakor be kell mutatni:

az igazgatási szolgáltatási díj befizetését igazoló postai feladóvevényt, ügyfél-azonosító okmányt."


[link]

2015. jan. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Javítás: a 7. válaszolónak szólt az előző hsz-em.
2015. jan. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%
Persze lehet kamu külföldi adásvételit írni...
2015. jan. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!