Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki swift 1.3 kezdő kocsina...

Suzuki swift 1.3 kezdő kocsinak? Tippek a vételhez stb?

Figyelt kérdés
Kicsit keresgettem és ez tűnik a legjobbnak. 150-200 ezer között nézelődtem hasznaltautok.hu-n. Némelyiknek még egy pár hónapig érvényes műszakija is van, nem lehetnek annyira lestrapáltak. Vagy spóroljak még egy 1-2 évvel újabbra? Tapasztalatokat, tanácsokat kérnék.

2015. jan. 17. 16:24
 1/9 szántóvető ***** válasza:
inkább spórolj még.a suzuki is elhasználódik és eljön az az idő amikor nem éri már megvenni.ha nincs 400-ad autóra (plusz átírás,biztosítás) akkor inkább várj.
2015. jan. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Most raktam le én is a jogsit, és szuzukin gondolkodom én is 200, 250-ért, már vállalható darabokat lehet találni. Arra tökéletes, hogy megfelelő rutint szerezzünk, olcsó fenntartás és ha esetleg meghúznád, vagy összetörnéd akkor sem kell egy vagyont fizetni.
2015. jan. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Én 220-ért vettem 1.0-t. Inkább lődd be az értékhatárt 300-ra (+40 lesz az átírás), aztán ha van olcsóbb, akkor örülsz :)

150-200-ért a kínálat alja van.

2015. jan. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 szántóvető ***** válasza:

akad 1-2 figyelemre méltó hirdetés.ehhez hasonló autóm volt,nem rossz széria ez:

[link]

2015. jan. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

150-200-ért vett szuzuki, az tényleg igényel egy kis szeretetet.


ha lehet, szedánt vennék helyedben, úgy 2002-est...annak már újabb motorja van..van alkatrész is a bontóban...

2015. jan. 18. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A ford sem tűnik rossznak így első ránézésre, megérdeklődöm azt is:D

És igen, remélhetőleg csak néhány évig tartanám meg a kocsit, tapasztalatszerzés céljából. Aztán meg meglátjuk mennyit sikerül gyűjteni egy újabbra.

2015. jan. 18. 17:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 1.3-as 99-es suzuki swiftem van. 17 éves koromban tettem le a jogsit. Most 25 éves vagyok.


A biztosítás magyar postánál 9100 Ft, a többi adó pár ezer forint.


Telejesen alap kocsi, töbet nem szabad elvárni tőle. Én is szeretnék komolyabb kocsit, de annak a fenntartása jóval drágáb (ha elromlik, stb).


Átírás kb 40-50 e ft. Az alkatrész árak függenek attól miylet veszel és milyen minőségben, hol veszed, kinél szerelteted be. De bizonyára olcsóbba, mint egy mercié.


Megbízható? Igen megbízható, de ehhez karban kell tartani, csakúgymint a többi kocsit.


4.9-litert fogyasztott nálam a kocsi. Ha nyomod, akkor elkezd enni ez is rendesen. Autópályázni 90-120 km/h-val érdemes. Többel nem. Főutakon nem érdemes száguldozni. Városi használatra tökéletes.


A műszaki 2 évente 25-30 e ft közt mozog, persze folyamatosan kell költeni az autóra.


Most az én kocsim sem tökéletes. Folyik az olaj belőle, biztos a tömítés az oka. De ennek utána kell nézni. 6 évet állt, így biztosan idővel ki kell cserélni pár dolgot rajta.


Ha ilyen autót szeretnél mindenképp szánj rá 250-300 Ft-t a kocsira+ 100 e ft-t az alaktrészek cseréjére.


Ha drágább autót veszel, számolni kell esetleg az árakkal is.


Jó autó a suzuki, csak tudni kell helyén kezelni a dolgokat.

2015. jan. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
150-200 ezerért? egy tanács!! Az összes kereskedőt jó nagy ívben kerüld el. Ha kereskedőtől veszel autót, akkor abban nincs rádió, pótkerék, minden gumi más mintázatú, egy kulcsot ad hozzá, vagy egy olyan emelőt amit meg sem tudsz mozdítani, értelmes kilincs kevés lesz a kocsiban, de ő tudja hogy egy ezresért ki tudod cseréltetni. És ha nagyon mázlista vagy, akkor a kocsit rossz lengéscsillapítókkal adták be, és nem ő cserélte ki neked ki.aszból. Rabló géecézéipszilon banda mind! Szóval amit kereskedőnél veszel az általában 50-100 ezret ér!!! Menj el házhoz, vizsgáld át a kocsit, vigyél magaddal egy lapos vékony csavarhúzót, kb fázisceruza méretűt, és kezd el vele gyalázni a küszöböt, a padlólemezt és mindent ami a kocsi alján vasból van! De úgy erőből. Ha valahol beszalad a csavarhúzó a szép festés ellenére is, akkor még verd is meg a tulajt! 280-300 ért már kapsz normálisat!! Csak meg kell nézni majd egy párat. Kereskedőt nagyon nagy ívben kerüljétek ebben az árkategóriában!!!!
2015. jan. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ismét köszönöm a válaszokat!

Meggyőzetek, muszáj leszek még gyűjteni erre. De hát ezért kérdeztem. :)

Használtautón nézegettem egyébként, úgy terveztem első vásárláshoz viszem apámat segítségnek. Nem bízom a véletlenre.

2015. jan. 20. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!