Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meddig lehet ugy elmenni az...

Meddig lehet ugy elmenni az autóval, hogy az akksit nem tolti a generátor?

Figyelt kérdés

2015. jan. 20. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen autóval?


Egy régi autóval, ha lekapcsolod a lámpáit, kikapcsolod a szellőzést és mindent, ami fogyaszthat (rádió, stb...) akkor én már mentem 700 km-t is. Tulajdonképpen amíg az üzemanyag-szivattyú kapott áramot és van szikra addig megy. Persze városba a fékezgetés (fékllámpa) miatt ez biztos nem sikerült volna.


Egy modern autónál ami nyakig van elektronikával és még a fogyasztókat sem kapcsolja le a sofőr (szól a rádió, lámpa, stb..) az lehet egy fél óra után megáll.

2015. jan. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem tölti az akkumulátort a generátor, nem feltétlenül jelenti azt, hogy a generátor nem működik, márpedig, ha működik, a generátor az áramforrás, addig, amíg jár a motor - el lehet menni több-száz kilométert, a meglepi akkor lesz, amikor a motor leállítása után, azt nem lehet ismét beindítani, mert az akkumulátorban nincs szufla.
2015. jan. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pl etz motorom. Belerakom az aksit beindítom. Kiveszem az aksit és megy tovább csak megtud halni a generátir mert a plusz áramot nem tudja hova rakni. Ezért én rászoktam kapcsolni a lámpát. Régi autónál is ha működik a generátor akkor rengeteget elmegy ha nem állítod le közben. De nen ez volt a kérdésed hanem hogy ha egyáltalán nem megy a generátor. Megint csak az mz a példa. Eléggé rossz aksi volt bene. Feltöltöttem telhesen. Mentem vele vagy 20 kmt világítás nélkül. Megnyomtam a dudát azt már nem tudta negszólaltatni. De viszont elmotoroztam vele rengeteget és nem volt az hogy megáll. Mert csak a gyujtás fogyasztotatta az áramot. Há hazaertem megmértem a töltöttséget. 8 volt volt benne a 12 helyett. De ugyanúgy indult és ment
2015. jan. 21. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Meddig? Az első szervízig...
2015. jan. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:

Peugeot 1.8D-vel egyszer leautóztam 90 km-t úgy, hogy a generátor ki volt kötve, akku kivéve, az üzemanyag relét két darab 9V-os elem párhuzamba kötve tartotta nyitva.

:D

2015. jan. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
jól mondják, ha nem tölt a generátor attól még adhat le valamennyi áramot, tehát ha nem állítod le és van benzin akkor bármeddig elmehet amíg elég a benzin. Vagy tankolsz járó motorral.
2019. júl. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!