Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » üzemórás motorral meddig...

üzemórás motorral meddig lehet elmenni?

Figyelt kérdés
adott egy 250 es 4T ensduró ami üzemórás. nem tudom mennyit foroghat de tegyük fel 14 ezret kb míg egy nem üzemórás mondjuk 12-t és ha én soha nem pörgetem 9-10 fölé teljes fel újítás után meg csak supermotoként használom betonúton akkor elmehet majdnem annyit vagy akár annyit mint egy sima enduró? egyébként egy yamaha wr 250f ről lenne szó azokba meg ugyan az a blokk mint az yz-f ekben csak a gyújtás más, és olvastam hogy mind kettő üzemórás nekem nagyon tetszene a wr és ha annyit nem is megy el mint mondjuk egy honda xr 250 am 12 ezret forog kb akkor mennyit menne el kilóméterben max úgy hogy nem gyengülne? szelepeket persze állíttatnám meg olajcsere kb 3000-ként meglenne gyertya is meg minden csak ilyenek hogy vezérműlánc dugó stb azokat nem szeretném meg ha nem pörgetném csak úgy ami egy túramotornak sem lenne max fordulat akkor a szelepek se szakadnának be meg égnének el nem?

2015. jan. 21. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne vegyél üzemórás motort. Látszik az egész kérdésből, hogy piszkosul nincs lóvé fenntartani, és nem sok fogalmad van az egészről. Ha tetszik a wr, akkor tetszeni fog a Suzuki DRZ 400 is (ebből csak az "E" verzió üzemórás).
2015. jan. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
kedves kérdező, nem akarlak megsérteni, de te totál nem értesz a motorokhoz. Szerintem te a szelepeket ne nagyon állítgasd mert ilyen hozzáértéssel több kárt okozol neki mint hasznot. Elektronikával csodás dolgokat lehet művelni, ami a motor élettartamát hosszabbítja, csak ehhez persze érteni kell, és akkor már máris megoldható hogy egy üzemórás kecske már ne legyen üzemórás. Egy a gond vele, hogy amennyiért ez megvalósítható, a motor nem ér annyit (mármint annak akinek nincs pénze rá), főleg ha még felújítani is akarod.
2015. jan. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
én semmihez nem akarok nyulni az elektronika jó úgy ahogy az van.. azért ha kell legyen meg benne az a 42 lóerő, csak kiváncsi vagyok, hogy így milenne ha nem hajtanám meg max 1 évbe 1-2x de szigoruan annyiszor egy olyan 5 km ig hogy kikormolja de akkor se szabályzásig :D nekem ez a wr tetszene lehertőleg nem a drz mert az nehezebb meg ez nekem szebb :D mostmár itt a tavasz és venném meg :D
2015. febr. 19. 17:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Vegyél egy Aprilia Pegaso 125-öt, abba megvan a 42 lóerő, 7000 felett nyít a power és megjön az ereje (kétüteműt amúgy se nagyon járatsz 7000 alatt), nem üzemórás, 10 000 km-t elmész vele. Egyszerűbb szerkezetű mint a 4T, javítása is kisebb hozzáértést igényel és olcsóbb is. Fiatal vagy, úgy is nyírnád a gépet, a Pegaso meg veszi az ívet.
2015. febr. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1-2x hajtanád meg akkor is 5 km re ?? Gondolom jót tesz neki hogy beinditod és 5 km alatt hajtod.. hidegen..
2018. febr. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!