Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség az olaj csere...

Mi a különbség az olaj csere és a között, hogy csak simán beletöltöm az olajat a motorba?

Figyelt kérdés
2015. jan. 27. 17:04
1 2 3
 1/25 nagy gyuri ***** válasza:
Nem nagyon értem ,mire gondolsz?
2015. jan. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Mikor mondják azt,hogy olaj csere?Mindig hallom,hogy elviszem az autót olajcserére a szerelőhöz.

De ha kinyitod,a motorteret,a régebbi kocsikon legalábbis,ahol nincs műanyag burkolat,lecsavarod a motoron a kupakot,ami megvan jelőlve,hol kell beletőlteni az olajat és beleöntöd.Nem tudom ennél jobban elmegyarázni:D

De van amikor leresztik az olajat,és utána tölröd bele?Vagy most hogy van ez?:D

2015. jan. 27. 17:13
 3/25 A kérdező kommentje:
Jó akkor úgy kérdezem.Ti csak simán lecsavarjátok a kupakot és beleöntitek az olajat a motorba?
2015. jan. 27. 17:15
 4/25 szántóvető ***** válasza:
a régit le kell engedni és olajszűrőt is kell cserélni,mindkettő nélkülözhetetlen.a régi olajat nem addig használjuk amíg el nem fogy az összes a motorból :)
2015. jan. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
kérdező,elhiszem hogy nem születtél műszaki zseninek,de hogy ennyire hülye legyél,hogy a régi használt olajra ráborítanád az újat......hát ez no comment.....
2015. jan. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Már ráborítottam:( Nagy bajt csináltam?Bocsi de nő vagyok...
2015. jan. 27. 17:17
 7/25 szántóvető ***** válasza:
46%
be ne indítsd!hívj segítséget vagy vontasd el egy szerelőhöz.a neten tájékozódhattál volna: [link]
2015. jan. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 nagy gyuri ***** válasza:
Aha értem :)Ha olaj csere van pl 8-10 ezer km-ént-évente akkor alul az olaj le eresztö csavart ki tekerik amikor még meleg a motor és az olaj is.Amikor ez meg történt,kb 3-5 liter autó függö hadják rendesen ki csöpögni -folyni.Le eresztö csavar vissza,olaj be öntö kupak vissza ,olaj szint ellenörzés,min-max között legyen.Jah ,amikor kész az olaj csere eli inditani az autót, olaj nyomás lámpa ki alszik mikor már a motor akkor minden rendbem.Egyébként csak akkor szoktak csak olajat utána tölteni ha eszi azt.
2015. jan. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Már beindítottam.Miért hívnék ezért szerelőt?Most ebből mi baja lenne?Még volt benne,de már nem sok,kb egy fél flakon omv-s olajat öntöttem rá.Most akkora hülyeséget csináltam?Miért ne indítanám be?Már mentem azóta vagy 30 km-t vele és semmi baja nincsen.
2015. jan. 27. 17:26
 10/25 nagy gyuri ***** válasza:
Jézusom..annyi hiányzot belöle?ha igen és nincs az elözö olajban 8-10 ezer km akkor nem,de ha csak úgy rá öntötél és nem hiányzot belöle semmi hamarosan szét fog nyomni minden tömités amit csak tud
2015. jan. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!