Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Itt hogy lehet az A a helyes?

Itt hogy lehet az A a helyes?

Figyelt kérdés

[link]

Addig oké, hogy a sárga megy el először, de utána az van, hogy mindkettő mehet, de hogy? Egybemennek vagy mi? Szerintem ez hülyeség.


2015. febr. 1. 13:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Mondanám,hogy megkerülik egymást, de szerintem is hülyeség, én a valóságban mindig megvárom amíg kikanyarodik a másik.
2015. febr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nem hülyeség! Igen is a sárga után mind két jármü egyszere, ugyanis balra nagyívben kanyarodás! Valahol le ragadtál... ;)
2015. febr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem úgy rémlik, hogy itt igenis van elsőbbség a két jármű esetében, csak épp megegyezés szerint. Nem kerülik ki egymást a jelenlegi képen, mert nem abból indulunk ki, hogy tizedmásodperc pontossággal haladnak a vonalakon.


Van amikor viszont valóban olyan a kanyar, hogy tényleg nem keresztezhetik egymás útját, akkor nem kell megvárni egymást.

2015. febr. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

a sárga megy elsőként

utána a másik kettő egyszerre.

És nem mennek össze mint ahogy azt itt írta valaki.

Mivel nem keresztezik egymás utját.

A Balra nagyívben kanyarodás ugyanis ugy történik hogy a szembe sávban lévő autót elhagyva mögötte kell balra elkanyarodni.

Szerintem ez nem bonyolult.

Ezért is kéne IQ teszt a jogsihoz...

Sokan nem kapnának jogsit az tuti:-D

2015. febr. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A helyes válaszon túl, tanulságos a két balra kanyarodó jármű kanyarodási ívét is megjegyezni - hogy kellene helyen balra kanyarodni.

Egyenesen kimennek a főút felező vonaláig, és onnan kanyarodnak, így egyszerre is mehetnek.

A hiba ott van, hogy sokan már a kereszteződés szélétől szedik balra kormányt, keresztezve ezzel a szemből érkező útját.

Ennek a tömegesen alkalmazott hibás, szabálytalan kanyarodásnak köszönhető, hogy a két szemből érkező nem mer egyszerre elindulni

2015. febr. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Dede, az A a helyes.

De ezt a szituációt már akkor megutáltam, mikor csináltam a jogsit, és azóta találkoztam is sokszor ilyen helyzettel. Szerintem a KRESZnek elég gyenge pontja ez, mert általában vagy kevés a hely, hogy mindkét balra forduló autó elférjen egymás mellett, vagy a másik sofőr hülye, és neked megy. Én is inkább el szoktam engedni a másikat, vagy ő elenged engem.

2015. febr. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség csak tudni kell a KREZS-t alaklmazni, szabályos balra kanyarodás elve. Mint írták, sokan levágják a nagy ívet, és az erösebb kutya elv...
2015. febr. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 nagy gyuri ***** válasza:
Sárga,mind kettö, kanyarodási szabály,mind kettö balra megy.nem hülyeség ez a,KRESZ
2015. febr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Újra leírom, mert láthatóan sokan nem fogtátok fel :)


Csak akkor mehetnek egyszerre, ha csontra egyszerre indul el mindkettő autó, azonos sebességgel és azonos ívekben kanyarodnak. Mivel nem vagyunk gépek, ezért ez nem megy.


Pl a kék elindul hamarabb, rá picit később indul el a lila. Nah akkor mivan? Hiába kanyarodik mindkettő autó balra. Vagy megvárja a lila míg a kék elmegy előtte, vagy a kék várja meg míg a lila megy el.


Ezért is tanították úgy, hogy megegyezés szerint.

2015. febr. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

tessék itt a két kép ami ezt nagyon jól szemlélteti, hogy mikor kell megegyezni és mikor mehetnek valóban egyszerre. A kérdésben linkelt kép pl hibás a válaszhoz nézve.


[link]

2015. febr. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!