Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabad kereskedőktől autót venni?

Megasztar01 kérdése:

Szabad kereskedőktől autót venni?

Figyelt kérdés
Rövid időn belül 5 autót vettem hármat hivatalos kereskedőtől kettőt olyan egyéntől aki külföldről hoz be kocsikat.Négy nagyon átvert karambolos vackot adott illetve Pesten egy "nagy kereskedő" cég olyan kocsit adott el amiben olaj helyett csak olaj sár volt kb. 2 dl. olajnyomásjelző nem világitott!!!Én többet egyiktől sem fogok venni és senkinek nem ajánlom!Itthon minden gyorsan kiderül mert lemegyek az aknába és tetőtől talpig átnézek mindent de ott a telepen ezt nem tehetem meg!Majd akkor veszek ilyen egyénektől ha irásos garanciát mer vállalni a tragacsára!!!

2015. febr. 1. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
De szerinted a kereskedő tette bele az olajsárt? Pont igy magánszemélytől is vehetsz ilyen autót.
2015. febr. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Koaxk Ábel ***** válasza:
72%

A kereskedővel az a baj, hogy eladás előtt a lehető legjobban kiglancolja az autót, a kisebb esztétikai hibákat eltünteti, valamint lehazudja az autó állapotával kapcsolatban a csillagokat is.

Ettől függetlenül ha az alapautó netán jó állapotú amit bevisznek, akkor lehet jó vételt csinálni, de ez nyilván nem a díleren múlik.


Magánszemélytől ugyanúgy vehetsz vackot, de talán nagyobb esély van rá, hogy kevésbé sumákol. Pl: otthon kevesen állnak neki km órát tekergetni. A normálisabbak meg nem fognak hazudozni a kocsi állapotáról.


Egy díler mindig be fog csapni, hiszen neki ez csak egy üzlet a sok közül, pont nem érdekli mit veszel, csak hogy pörögjön az üzlet.

2015. febr. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Kukk mindegy, hogy kitől veszed, az okosságok mindenhol ott vannak! Vinni kell egy hozzáértőt és akkor nem lesznek nagy meglepik...
2015. febr. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

"Négy nagyon átvert karambolos vackot adott illetve Pesten egy "nagy kereskedő" cég olyan kocsit adott el amiben olaj helyett csak olaj sár volt kb. 2 dl. olajnyomásjelző nem világitott!!"



Akkor jó nagy lúzer lehetsz. Kereskedőtől vett kocsinál a vásárlás egyik alapeleme hogy vagy elzavarod onnan a kereskedőt, maximum a távolból figyelhet amíg átnézed a kocsit, vagy nem zavarod el de meg sem hallod amit mond.

A kereskedőknél ugyanazok a kocsik vannak 90%-ban mint a magánszemélyeknél. Csak már egy ideje árulják, megunták, vagy alapból nem akartak fáradozni az eladással így beadták a kereskedésbe. Kereskedésből jó eséllyel hamarabb el is kelhet az autó mert sokan nem ingázzák be a fél országot 4 darab kocsit megnézve, hanem inkább elmennek 3 telephelyre és megnéznek 300 darab kocsit.

2015. febr. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kell hozzáértő. De én nem szívesen vennék nepperektől
2015. febr. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
Akár magánszemélytől, akár kereskedőtől vettem kocsit, mindig szerelővel mentem. Meglepetésszerűen, hogy ne legyen ideje csalafintáskodni. Így garantáltan hidegen kaptuk kézbe a vasat, és ez is sokat számít.
2015. febr. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
talán nem vásárlás után kellett volna megnézni, hanem előtte... pl. a nívópálcát a próbakör után mennyibe tellett volna kihúznod?! vagy alánézni a kereskedő telephelyén? a festést pedig egy amatőr karosszériás is megtudja állapítani, hogy gyári vagy bele van fújva. vagy ott a festékmérő.
2015. febr. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!