Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti is szoktátok használni...

Jackson666 kérdése:

Ti is szoktátok használni rövidebb utakra az autót pl 2-3 km?

Figyelt kérdés
Mert van mikor csak boltba megyek le sz nemsok kb 1km de általába akkor már mindig annyit autozok hogy felmenjen üzemi hőmérsékletre hogy addig az olaj is felmelegszik. Ti erre szoktatok figyelni? Vagy volt hogy csak hideg motorral mentetek többször. Mert azt olvastam hogy kárt tesz a motorba a rövid utakra használt autó pár ezer km ogy használjuk és tiszta olajsár lessz a motor. Szojtam hosszabb utakra használni 40-50km de általába minimum ha már használni kell az autót 15km ert beleteszek. Ti foglakoztok ezzel?
2015. febr. 26. 11:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
2-3 kilométerre én biztos gyalogolnék (városban bringa), max. ha legalább 20-25 kilós csomagom van (tüzifa, tévé, stb.), netán ha beteg embert/jószágot kell szállítani, akkor röffenteném be a kocsit. A motor indításkor kopik a legtöbbet, mert ekkor még fel kell épülnie az olajnyomásnak és létre kell hoznia a kenőolajréteget. Amíg ez nincs meg (néhány tizedmásodperc), közel fémes súrlódás van az alkatrészek között.
2015. febr. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
79%

foleg ilyen utakra hasznalom, a lakasunk 3km-re van a cegtol. Neha bringazom ha jo ido van, de mivel a gyereket el kell hozni delutan a sulibol, az nem mindig mukodik.


Engem kulonosebben nem erdekel a kopas, ha kopik hat kopik, azert van.

2015. febr. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
2015. febr. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Aha értem . Elözőtöl kérdezem hogy eddig ha voltak milyen problémái voltak az autónak?
2015. febr. 26. 12:13
 5/29 A kérdező kommentje:
Olvastam ezt a cikket ezértis figyelek oda mostmár.
2015. febr. 26. 12:15
 6/29 anonim ***** válasza:

turbot kellett felujitani, ez volt a legnagyobb tetel, meg az AGR szelepet egyszer tisztitani.


De azert hasznaljuk hosszabb utakra is, csak ritkan.

2015. febr. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
77%
Én van hogy 500 méterre is, ha elmegyek a boltba, nem fogom a biciklivel vagy gyalog cipelni a cuccokat, de ha esik az eső, akkor sem fogok megázni, az autó meg áll az udvaron.
2015. febr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Akkor csak én féltem ennyire az autóm
2015. febr. 26. 12:27
 9/29 anonim ***** válasza:
77%

haszanalit targy, azert vettuk hogy ne kelljen gyalogolni meg buszozni.


Nyilvan az ember esszeru keretek kozott vigyaz ra, karbantartja, de azt konretan lexarom hogy hidegen hasznalom, vagy milyen tavokra.

2015. febr. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
A belsőégésű motornak hosszútávon ez konkrétan gyilkosság. Villannyal nyugodtan csinálhatnád, annak mindegy.
2015. febr. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!